UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Animánie rozdala ceny

Animánie rozdala ceny
19.11.2017

Deset cen a deset čestných uznání rozdala v sobotu večer porota Festivalu Animánie.

Mezinárodní jury, ve které kromě přední české režisérky Kristiny Dufkové zasedla polská producentka Paulina Zacharek a italský pedagog Roberto Paganelli, ohodnotila u filmů zejména osobitý přístup, jedinečné výtvarné zpracování nebo původní příběhy. Porota vybírala z více než 200 krátkých animovaných filmů vytvořených dětmi a mladými tvůrci do 26 let.

Do nedělního odpoledne festivalové projekce navštívilo přes 2500 diváků, workshopy a festivalovými animačními dílnami prošlo 900 dětí. Mezi nejúspěšnější programy festivalu patřila projekce filmu Lajka, který doprovodil režisér filmu Aurel Klimt, ohlas sklidil i filmový Hurvínek, uvedený scénáristou Milošem Kirschnerem ml., nebo profesor Jiří Barta a jeho prezentace filmu Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny.

V rámci Kolokvia mediální a filmové výchovy, které probíhá při festivalu již třetím rokem, se sjelo do Plzně 35 odborníků a zástupců významných českých institucí, např. Národního filmového archivu, programu Kreativní Evropa, Fondu kinematografie nebo českých a slovenských vysokých škol.

Ceny festivalu Animánie 2017:

Porota ve složení Kristina Dufková, Roberto Paganelli a Paulina Zacharek udělila v rámci letošní Animánie tyto ceny:

Čestná uznání:

ULICE BARREDA (P)

JAK DĚLÁ DIVÁK (PL)

AVIATOR (PL)

OTTOMANI (IT)

NAŠE MÍSTNÍ STRAŠIDLA (PL)

CESTA MĚSTEM (CZ)

OVERRUN (FR)

SAVITRI A SAVAYAN (B)

ŽIVOT U VAŠICH NOHOU (SK)

CAMERA – ETC. (B)

Hlavní ceny Festivalu Animánie:

CIRKUS (ČR)

BAREVNÝ CHARLIE CHAPLIN A BUSTER KEATON (PL)

SZYMON RUCZYŇSKY (PL)

NÁČRTNÍK (HR)

PORTMONE SEA (CZ)

LOVECKÁ SEZÓNA (PL)

MALÁ (CZ)

MLSNÁ LIŠKA (SK)

O VZNIKU A TAK (CZ)

BÍLÁ SMRT (CZ)

Cena dětské poroty:

ERWIN (CZ)

Cena diváků:

GP – TO (FR)

Další informace najdete na www.animanie.cz

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.