UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Audiokniha Měsíční deník – nepostradatelný průvodce při posilování břišních svalů a bránice

Audiokniha Měsíční deník – nepostradatelný průvodce při posilování břišních svalů a bránice
17.05.2021

Humorný příběh o prvním českém kosmonautu na Měsíci se dočkal své audioverze. Vypravěčem se stal skvělý herec a dabér Alexej Pyško.

Marcel Šebesta (pro kamarády Marsej nebo prostě boss) je veterán cizinecké legie. Marcela Šebestu vyvede z míry jen máloco. Marcel Šebesta je jednoznačně machr. Alespoň tak se vidí on sám.

A když na vás začne mluvit „hlasem Bruce Willise“, zaručeně mu to uvěříte i vy.

Hlavní hrdina je po jistých eskapádách v minulosti povolán do mise na Měsíc. Jako každý ostřílený chlap má všeliké průpovídky k samotnému procesu, na dobrodružství se ale těší. Co na tom, že cesta připomíná spíš psychedelický sen a jídlo stojí za starý suchý rohlík. Marcel je trpělivý a po propuštění z marodky se v plné síle nasazuje do těžké těžařské práce. Tu se ale některá jeho podezření začínají naplňovat. Jeho zdánlivě snové představy o tom, že „nejsou na Měsíci sami“, se vyplní.

Obyvateli Luny není nikdo jiný než Selenité. Tvorové, o kterých za starých dobrých časů psal už slavný Herbert George Wells. Během dobrodružné jízdy, ve které jde novopečenému astronautu o holý život, sehraje roli samotný „Lunaking“ – měsíční vládce, nestárnoucí gentleman a zajatec Colin Campbell, a také stroj času.

Humoristická novela Měsíční deník spisovatele a grafika Michala Březiny vyšla už před pěti lety v nakladatelství Albatrosmedia. Útlou knížku vtipně doplnily ilustrace Adama Butche Kubíka. Z těch posluchač audioknihy sice uvidí jen hlavního hrdinu z titulní stránky, za to si ale vychutná skvěle padnoucí hlas narátora, herce a dabéra Alexeje Pyška, kterého si mnozí diváci spojují s filmovými postavami Bruce Willise nebo Garyho Oldmana. Perfektní volba. Vyprávění šperkuje spousta trefných přirovnání a hlášek (nejen těch chlapáckých, ale také nadčasových a poplatných nejspíš i v budoucnosti) a přízvuky a mixy jazyků (včetně demenštiny). Alexej Pyško plynule přechází z jednoho do druhého, při tom netlačí na pilu. Vyprávění i rozhovory podává s klidem svému hlasu vlastním, čímž se stává katalyzátorem humoru knihy celkově.

Děj je podaný formou nahrávek do hrdinova deníku, kdy každý záznam je oddělen letopočtem a časem záznamu. Při kratších záznamech může (na rozdíl od knihy) častější opakování trochu rušit, ale většina předělů přichází právě v nejlepším a tedy tak, aby daná situace stihla doznít. Když kvůli záchvatu smíchu některé datum přeslechnete, většinou se nic moc nestane. Hudební doprovod je použit pouze na koncích kapitol; lehce připomene znělku Fantomase a dotváří celkovou atmosféru staré české sci-fi.
Knížka není dlouhá a než se nadějete, jsou hrdinové na konci své cesty. Zde se dá jen dodat: doufejme, že ne poslední, že se třeba s Marcelem Šebestou a nejlépe i Alexejem Pyškem ještě setkáme. Knih, jako je Měsíční deník, vychází poskrovnu, což je škoda. Vždyť humoru není (kor v dnešní době) nikdy dost.

Kristina Haidingerová
https://www.ctimi.cz/downloads/mesicni-denik/
Hodnocení:

Kniha: 90%

Audiokniha: 95%

Michal Březina: Měsíční deník
Žánr: Sci-fi, fantasy, humor

Formát: mp3

Délka nahrávky: 4 hodiny 7 minut

Datum vydání: 22. dubna 2021

 

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.