6. ročník HorrorConu proběhne přesně za 3 měsíce - 13. 11.!

6. ročník HorrorConu proběhne přesně za 3 měsíce - 13. 11.!
13.08.2021

Na co se už teď můžete těšit? Na promítání Urbex&Stories, kapelu Emerald Shine, maskéra Pavla Slaughtera Jelínka nebo třeba překladatele Romana Tilcera. Křtít se budou čtyři knihy včetně dosud nejobsáhlejší antologie HorrorConu s názvem České temno.

Mezi hosty se objeví zřejmě dosud největší množství horrory píšících autorů – křtít se budou 3 horrorové knihy včetně Českého temna, což je dosud největší kniha festivalové edice. Antologie obsáhla 17 autorů (mj. Pavel Renčín, Petr Boček, Honza Vojtíšek, Otomar Dvořák, Miroslav Pech, Kristina Haidingerová nebo Svatopluk Doseděl) a české horrorové povídky v průběhu téměř dvaceti let. Předmluvu napsal Martin Jiroušek, za výtvarným zpracováním stojí vynikající ilustrátor Jiří Dvorský a náklad i finální podobu knihy má na svých bedrech skvělé a plodné nakladatelství GoldenDog, které se postavilo už předchozí sbírku HorrorConu.

Nedílnou součástí programu 6. ročníku bude hromada promítání, slavnostní vyhlášení literární soutěže O krvavý brk, tombola nebo CreepyBox. A pokud se bude smět – bude se i tančit a maskovat! To vše v jedinečných stylových prostorách CrossClubu, kam se HorrorCon vrátí už potřetí.

IMAGE:

Anotace knihy České temno:

"Tajemno a temnota – obojí stejnou měrou láká jako děsí. Vyprávění plná přízraků, netušených hrůz, napětí, zoufalství i naděje odpradávna přitahují.

V této bohatě ilustrované antologii, která vzdává hold domácím klasikům žánru, najdete příběhy inspirované sny, povídačkami i skutečnými událostmi, a hlavně českou kotlinou.

Kniha České temno přináší průřez tuzemským literárním hororem za posledních dvacet let a představuje jak nejvýraznější autory žánru, tak i jeho nové tváře.“

Vyjde v říjnu 2021 v nakladatelství Golden Dog.

 

IMAGE:

Editorka o knize České temno:

Kniha by měla být takovým průřezem domácí tvorbou a horrorovými tématy. Obsahuje sedmnáct povídek, které jsou řazeny tak, aby na sebe zvláštním způsobem navazovaly. Všech sedmnáct autorů už za sebou má publikace, ať časopisecké nebo i románové. U některých jsem vybírala ze starší tvorby podle tématu, které jsem chtěla do knihy doplnit, někteří psali přímo pro České temno. Z původního záměru – totiž vytvořit sbírku klasických gotických horrorů nakonec sešlo, protože značná část autorů/čtenářů už je dnes neumí anebo ani nechce psát/číst. Přes to má kniha zvláštní patinu (například všechny povídky jsou psány v minulém čase, hodně jsme omezili také vulgarizmy) a měla by ukázat krásu samotného českého jazyka. Představí všechny naše „klasiky“ žánru, jako například Petra Bočka, Svatopluka Doseděla, Pavla Renčína nebo Honzu Vojtíška, najdou se tu i docela staré povídky, třeba ta od velmi plodné ale dnes už nepublikující Boženy Čechalové, a největšími „nováčky“ jsou například Renata Bočková nebo Ondřej Kocáb. Půjde o první knihu edice HorrorCon, která vyjde ve velkém formátu. Bude také doplněná luxusními ilustracemi Jirky Dvorského, který stojí i za nádherným obrazem na obálce. Zkrátka – celá kniha bude po všech stránkách krásná, takže určitě bude stát za to dojet 13. 11. do Prahy na křest a pro pár podpisů.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.