UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

5 nejlepších filmů, které musí vidět každý správný účetní

5 nejlepších filmů, které musí vidět každý správný účetní
09.10.2020

Chcete si odpočinout od kontingenčních tabulek a mzdových výpočtů? Dejte na chvíli vale pracovním povinnostem a načerpejte novou inspiraci.

Ponořili jsme se do filmového světa a vybrali pro nás ty nejlepší kousky s účetnickou tématikou, které si zkrátka nemůžete nechat ujít.

Filmy nabízí skvělou příležitost, jak si odpočinout po celodenní dřině. Ty nejoriginálnější jsou vynikajícím zdrojem motivace, díky které se vám bude lépe vstávat do dalšího pracovního rána. Filmoví hrdinové vám také mohou zprostředkovat neotřelý úhel pohledu při řešení zapeklitého problému. Které snímky by určitě neměly uniknout vaší pozornosti?

1. In Debt We Trust: America Before the Bubble Burst (2009)

Režisér Danny Schechtter má na svém kontě několik dokumentárních filmů odhalujících nekalé praktiky z mediálního prostředí nebo stinné stránky rozsáhlých finančních operací. Této problematice se věnuje také ve svém snímku z roku 2009, který vznikl jako reakce na prohlubující se ekonomickou krizi.

Během 90 minut vám tvůrci vysvětlí, jak funguje půjčování peněz nebo proč jmění vybraných korporací strmě roste, zatímco běžní lidé už dluží víc, než mají na svých bankovních účtech. Je prý jenom otázkou času, než se celý systém zhroutí. V současnosti, kdy se spirála státního dluhu začíná opět nebezpečně roztáčet, je pro nás tohle téma aktuálnější než kdy dřív.

2. Zúčtování (2016)

Christian Wolf (Ben Affleck) má pověst matematického génia. Na veřejnosti vystupuje jako nenápadný maloměstský účetní, který více než ke svým blízkým přilnul k složitým početním operacím. Ale nenechte se zmást: mezi jeho klienty patří nejobávanější zločinecké organizace po celém světě.

Ve snaze uniknout pozornosti ministerstva financí přijme zcela legální nabídku: firma zabývající se robotikou potřebuje pomoci s kontrolou účetních záznamů. Jenže čím hlouběji proniká Christian do tajů finančních machinací, tím více kolem něj umírá lidí

3. Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kultovní snímek, označovaný jako jeden z nejlepších filmů všech dob, nám ukáže temná zákoutí vězeňského světa. Andryho Dufresna (Tim Robbins) odsoudí na doživotí za vraždu manželky a jejího milence. Díky kariéře úspěšného bankéře ale zaujme ředitele věznice, který ho zatáhne do praní špinavých peněz

Když jeden z vězňů Andymu prozradí, že má informaci, která by mohla vést k obnovení jeho trestního řízení, vedoucí věznice nechce o služby schopného finančníka přijít. Nepohodlného informátora se proto raději okamžitě zbaví. Ale to už má Andy vlastní plán, jak se dostat na svobodu. A navíc to spočítá i zkorumpovanému řediteli…

4. Nedotknutelní (1987)

Máte pocit, že šéf neumí vaši práci pořádně docenit? Možná ještě neviděl film Briana de Palmy, ve kterém účetní tým bojuje proti nelegálním finančním aktivitám na nejvyšší úrovni. Mají totiž za úkol dostat za mříže šéfa mafiánského podsvětí, obávaného Al Caponeho.

Podívejte se na strhující příběh o tom, jak se podařilo dopadnout jednoho z nejslavnějších gangsterů všech dob. A o tom, jakou roli při jeho dopadení sehráli zkušení účetní… nebo snímek doporučte svému nadřízenému. Třeba mu tenhle film otevře oči.

5. Půlnoční běh (1988)

Bývalý policista Jack Walsh(Robert de Niro) má před sebou nelehký úkol: do páteční půlnoci musí zatknout a odevzdat spravedlnosti účetního, který svému šéfovi ukradl patnáct milionů dolarů.

Zdánlivě jednoduchá rutina se ale zkomplikuje, když Walshovi začnou šlapat na paty agenti FBI, nájemní zabijáci i jeho konkurent Marvin Dorfler (John Ashton), který mu chce případ vyfouknout. Aby toho nebylo málo, z hledaného účetního se vyklube dobrosrdečný mluvka, jehož poznámky někdy dovádí policistu k šílenství

Co vám filmová plátna neřeknou: Jak se stát expertem na účetnictví?

Jak vidíte, práce účetního rozhodně nemusí být nuda. Chcete být u vedení za hvězdu, která dokáže zkrotit firemní finance za každé situace? Možná vám chybí jen ty správné znalosti.

Nejjednodušším způsobem, jak žádané vědomosti získat, je návštěva účetnického kurzu. Vyberte si z široké nabídky rekvalifikačních kurzů z oblasti účetnictví a vybudujte si image nepostradatelného bojovníka s čísly, který je pro firmu nepostradatelný.

2) Jak vidíte, práce účetního rozhodně nemusí být nuda. Firemní účetní mají pod palcem většinu finanční agendy, a tedy přístup k informacím, které většině ostatních zaměstnanců zůstávají utajeny. Zkušení profesionálové, kteří si dokáží udržet o číslech přehled za každé situace, mají pro vnímavé vedení nevyčíslitelnou cenu.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.