4. května 2022 byl vydán povídkový soubor Temná rána od komika Zbyňka Vičara, známého z pořadů Na stojáka a Comedy Club

4. května 2022 byl vydán povídkový soubor Temná rána od komika Zbyňka Vičara, známého z pořadů Na stojáka a Comedy Club
11.05.2022

Soubor povídek obsahuje kolekci dvanácti zvláštních příběhů okořeněných pořádnou dávkou absurdity, špetkou nemravnosti a černým humorem s ilustracemi Aleše Čumy.

Špetka nemravnosti, absurdita a černý humor

Mohou to být také kocoviny po probuzení z nočních můr. Světlem, které nám v takových situacích ukazuje cestu vpřed, bývá mnohdy už jen černý humor. Autor ho naštěstí postavám, ponechaným jeho rozmarům, dopřává v patřičné míře. Jsou to zvláštní příběhy. Některé z nich by se mohly stát každému z nás třeba v kanceláři. I  tam se mohou skrývat nevyzpytatelní démoni moderního věku. Některé se vynořily jako ozvěna drsných minulých časů. A některé nás možná teprve čekají, budoucnost může vypadat všelijak a vždycky jí nakonec budeme muset čelit my, lidé.

Všechny texty mají společnou rychlost, jakou se řítí vpřed. Stejně jako životní pouť autora, který povídky shromážděné v této knize vytvářel řadu let. Malou ochutnávkou vám mohou být jeho stand-upy, které možná znáte z televize, internetu nebo z návštěvy některého z živých vystoupení. K této směsi si přidejte pořádnou dávku absurdity, okořeňte špetkou nemravnosti (ale jen trochou) a ponořte se do světů, ze kterých se rádi vrátíte zpět do prosluněné reality. I když…

Zbyněk Vičar je brněnský rodák, novinář, scenárista, světoběžník, úředník Jihomoravského kraje, majitel menšího lesa, příslušník Aktivních záloh Armády ČR, stand-up komik a spisovatel. Dosud mu vyšlo několik povídek ve sci-fi časopisech a sbornících. Má syna, po kterém už dědí boty, mlčenlivou, hodnou a půvabnou manželku a černého kocoura Karla. Jeho stand-upy můžete znát například z pořadů Na stojáka nebo Comedy Club na kanálu Paramount Network. Humor má sarkastický, černý, absurdní. Čtěte a vychutnávejte.

Ukázka z knihy

Podívejte se na ukázku knihy: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/temna_rana

Eshop, nákup knihy

Knížku si kupte v eshopu zde: Zbyněk Vičar: Temná ránaKam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.