banner
banner

Pokračování Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina na vyžádání návštěvníků

Pokračování Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina na vyžádání návštěvníků
26.07.2018
Pokračování Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina na vyžádání návštěvníků

V srpnu se tak zájemci mohou těšit na dva tematické dny.

Pro velký zájem návštěvníků červencových Dnů s Karlem Zemanem se Muzeum Karla Zemana a rádio Regina DAB Praha rozhodli pokračovat v úspěšné sérii letního kina s odpoledním programem. V srpnu se tak zájemci mohou těšit na dva tematické dny.
Neděle 5. 8. bude věnována jednomu z nejoblíbenějších dětských dobrodružných filmů české kinematografie – Cestě do pravěku. Středa 22. 8. se ponese v duchu do teď nejúspěšnějšího českého filmu ve světě – Vynálezu zkázy. Pro návštěvníky je vždy přichystán odpolední tematický  program, po němž následuje večerní velkoplošné promítání filmu Karla Zemana.
Vstupenky v předprodeji jsou dostupné na e-shopu Muzea Karla Zemana. Pro ty nejrychlejší je navíc připraven hodnotný dárek.

Na základě velkého ohlasu mezi návštěvníky a fanoušky budou pokračovat Dny s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina i v srpnu. „Letošní letní projekce jsou mezi návštěvníky tak oblíbené, že se staly nejúspěšnějšími venkovními promítáními filmů Karla Zemana, které jsme v Muzeu kdy za celých pět let pořádali,“ vysvětluje Kateřina Kuthanová, PR & Marketing Manažerka Muzea Karla Zemana, a dodává „myslím, že lidé chápou, že filmy Karla Zemana často v letním kině v Praze nepotkají, a protože je mají sami o sobě rádi, ještě více si je užívají v atmosféře letní teplé noci na velkém plátně a s kvalitním zvukem.“

Kromě večerního promítání je v oba dva dny připraven i odpolední tematický program především pro rodiny s dětmi. V rámci Cesty do pravěku, v neděli 5. 8., si tak návštěvníci vyrobí vlastní dokreslovačku přesně podle postupů Karla Zemana, díky které se následně budou moci vyfotit s dinosaurem v jakémkoliv prostředí.  Děti určitě také ocení malování sádrových odlitků pravěkých trilobitů a tisk s linorytovými tiskátky s motivy z Cesty do pravěku. Ve středu 22. 8. si návštěvníci naproužkují plátěnou tašku podle postupů použitých ve Vynálezu zkázy. Dále se naučí dvě předanimační techniky – thaumatrop a flipbook, anebo si vyrobí vlastní pohled potiskem ponorky SWORD.

Během celého programu bude navíc návštěvníkům k dispozici odpočinková zóna s originálními sedacími vaky a s ukázkami z filmů Karla Zemana, fotokoutek s podmořským šlapacím kolem z filmu Vynález zkázy, panelová výstava o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, vědomostní hra Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana a mnohé další.

Doprovodný program se koná vždy od 18.00 do 20.00. V závislosti na době stmívání pak zhruba od 20.30 následuje velkoplošná projekce. Akce se koná na Karlínské scéně Regina v Hybešově 10 v Praze 8.

Vstupné zahrnující doprovodný program i večerní projekci stojí 80 Kč na osobu. Děti do 1 metru mají vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit online v e-shopu Muzea Karla Zemana nebo na místě v den akce. Pouze v online předprodeji lze ale navíc získat hodnotný dárek – buď v podobě 30% slevy do Muzea Karla Zemana, nebo v podobě knižní verneovky z luxusní edice.

Více informací o akci na webu www.muzeumkarlazemana.cz, na webu www.reginadabpraha.cz
a ve vysílání pražské digitální rozhlasové stanice Regina DAB Praha, která z karlínské budovy vysílá
a dala proto Karlínské scéně Regina své jméno.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit