Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna

Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna
20.01.2015

Obrovská videoherna, soutěž kostýmů, anime, comics a další popkultura. Největší pražský festival popkultury se koná od 29. ledna do 1. února 2015

PragoFFest 2015

Hráči videoher a stolních her si užijí několik desítek konzolí, počítačů a stolů na největším pražském festivalu popkultury od 29. ledna do 1. února 2015. Modrá škola na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v seriálech, filmech, anime, comicsech, knihách a hrách. Pořady Českého Craftconu navštíví příznivci YouTube scény a Minecraftu.

4 denní festival fantazie a her

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o League of Legends. Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 10 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon a pořady pro hráče RPG.

Star Wars, Star Trek, Stargate, Doctor Who, Červený trpaslík

Fanoušci sci-fi nepřijdou o pořady o Star Wars, Star Trek a Stargate, ale ani o Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice.

Manga a anime

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

 

Další programová linie a její přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky Harry Pottera, Pána prstenů, Hobita a obecně fantasy a historie.

MoveCon pro fanoušky tance, boje a šermu

MoveCon je pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Kostýmová soutěž

""

 

Ve speciálním programu lze najít novou kostýmovou soutěž PragoCosplay, pojízdnou knihovnu, výstavu obrazů a mnoho dalšího.

 

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

""

 

Hlavní programy PragoFFestu:

 • PragoCon = bohatý přednáškový a další program o sci-fi a fantasy (500 pořadů)
 • GameExpo = velká herna konzolových, počítačových, hudebních, deskových a karetních her, her miniatur, na hrdiny…
 • Český Craftcon = o zábavě na YouTube a o hře Minecraft
 • Advík Zima = manga & anime, hudební & taneční hry, Japonsko a Orient
 • LegendCon = o hře League of Legends, včetně turnaje o 10 tisíc Kč

Obsah:

 • turnaje a hraní her (videoher na konzolích a počítačích, RPG, deskových a karetních her, hudebních a tanečních her, …)
 • filmy, seriály, anime a další projekce
 • besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci…
 • odborné a humorné přednášky od odborníků a fanů…
 • ceremoniály, divadelní a šermířská představení…
 • literární workshopy, soutěže, výstava
 • autogramiády a fotografování s hosty
 • taneční workshopy a bojové umění
 • prodej tematického zboží

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.