banner
banner

Blíží se Blavicon 2019!

Blíží se Blavicon 2019!
07.02.2019
Blíží se Blavicon 2019!

Con se středověkou a zaklínačskou tematikou

Blavicon je středověký fantasy festival, který snoubí prvky z klasických conů, hudebních festivalů, středověkých slavností nebo třeba larpů. Hlavní téma je svět Zaklínače, tedy polského díla knižního, ale i videoherního. Celý festival se odehrává v Táboře v prostorách krásného husitského mlýnu. Ve spodní části najdete středověkou krčmu, výše pak největší filmovou zbrojnici v Evropě a úplně nahoře pak deskové hry či virtuální realitu. Venku vás čeká pódium a každodenní koncerty českých i zahraničních kapel, degustace whisky, medovinový sklípek nebo unikátní upomínkové předměty. Dále za mlýnem se nachází velký středověký tábor, kde najdete dobová řemesla, ukázky zacházení s mečem nebo třeba historickou tržnici. Za dva měsíce vypukne v Táboře  ve dnech 11. 4. až 14. 4. 2019 již 3. ročník tohoto světově unikátního festivalu, na který se sjede na tisíc lidí z 15 různých zemí.

Jak byl zachycen Blavicon 2018Díky českým zaklínačským cosplayerům vznikl krásný kalendář na rok 2019 a přináší na každý měsíc kvalitní fotku vysoké úrovně. 

Udělejte si radost, kupte si kalendář na www.xzone.cz.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit