UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Cyklus Sci-fi prázdniny v Techmanii se podívá na Dunu

Cyklus Sci-fi prázdniny v Techmanii se podívá na Dunu
11.08.2016

Duna je nejznámějším Herbertovým románem a kultovním dílem světové sci-fi, ověnčené cenami Nebula a Hugo a zfilmované Davidem Lynchem a Johnem Harrisonem. I tentokrát průvodce pořadem srovná vybrané scény a momenty z knihy s vědeckou realitou a v závěru promítne ukázku z filmu.

Další díl z cyklu zábavných přednášek zaměřených na pravdu a mýty ve slavných dílech sci-fi se tentokrát podívá na ikonu sci-fi literatury šedesátých let, Dunu Franka Herberta.

Přednáška s projekcí začíná v Techmania Science Center v Plzni v sobotu 13.8. v 17:30.

„Podíváme se na zoubek myšlenkám a technologiím, které Herbert do svého nejslavnějšího díla uschoval. V Duně jde originální cestou hluboko propracovaného světa, kde se v daleké budoucnosti lidstva řeší nástup nového proroka a hlavně kdo bude vládnout celé galaxii. V díle je méně vědy a mnohem více lidskosti, intrik, politiky a náboženství,“ říká autor přednášky Lukáš Houška ze 3D Planetária.

 

Kromě Sci-fi prázdnin zve Techmanie o víkendu v planetáriu na 3D filmy Polaris a Pijeme vodu z komet? a 2D snímek Zabydlená Země, ve 3D Cinema pak promítá Titány doby ledové. V laboratořích fyziky a chemie jsou pak připraveny programy zaměřené na téma výživy. V dílnách si návštěvníci mohou vyrobit vodní mlýnek. V případě příznivého počasí se v Techmanii uskuteční také denní astronomická pozorování.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.