UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Areston odkrývá svá tajemství

Areston odkrývá svá tajemství
20.11.2017

Letos v květnu vyšel Vládce Arestonu, závěrečný díl sci-fi trilogie legendy české fantastiky Josefa Pecinovského.

Ale ne všechny otázky byly zodpovězeny, ne všechna tajemství odhalena. Kdo vesmírné vězení postavil a proč? Co když se nejedná o podivnou archu, ale dokonalou otrokářskou loď? Co by tento fakt znamenal pro lidstvo? Právě vycházející prequel trilogie STAVITELÉ ARESTONU odhalí, co se stalo před tím, než na umělou planetku dorazil vězeň Sršeň…

Motiv uzavřeného světa, který putuje vesmírem, aniž by jeho osazenstvo mohlo (aspoň v tomto dílu) do jeho pouti jakkoli zasáhnout, rozhodně není nový. Ale pan Pecinovský ho povýšil na další vyšší úroveň. Hlavní postava, Terstegen alias Sršeň, rozhodně není žádný svatoušek, který se občas nevyhne nutnosti použít drsnější metody, a přesto si na rozdíl od mnoha spolucestovatelů zachovává svou lidskost, i když později toho občas lituje. Jeho houževnatost a tvrdohlavost, s jakými bojuje proti nástrahám Arestonu, ale hlavně svých "bližních", jsou obdivuhodné, vždyť několikrát musí začít znovu od začátku. Ale jak už řečeno níže, Areston se svých tajemství nevzdává lehce.

Velmi zřídka se mi stalo, že jsem u nějaké knihy či povídky měla pocit, že tam není ani o slovo víc, ani míň. Příčí se mi hovořit o dokonalosti, ale tohle se k tomu hodně blíží. A jsem přesvědčena, že i některé další informace ze zdánlivě nudného úvodu se později ukážou jako hodně a hodně důležité. Autorovi hluboká poklona. – bikibiki (databazeknih.cz)

Anotace:

Záhadná umělá planetka, která po desetiletí sloužila jako vězení, místo utrpení a bestiality, kam mocní posílali nejhorší zločince i nepohodlné snílky a  buřiče. Dokud nepřišel Sršeň. Během svých vzestupů a pádů odhalil mnohá tajemství. Ale ani on nezískal odpověď na nejpalčivější otázku - kdo Areston postavil a za jakým účelem? Co když se nejedná o podivnou, byť zneužitou archu, jak by mnozí rádi věřili, ale dokonalou otrokářskou loď? Co by takové odhalení znamenalo pro lidstvo a jeho místo ve vesmíru? Je třeba se znovu vrátit na Areston, ba dál - do nitra vesmíru. Prequel k populárnímu cyklu sci-fi thrillerů od legendy české sci-fi.

Kniha Stavitelé Arestonu je k dostání na pultech knihkupectví od listopadu 2017. Čtenáři si ji ale mohou pořídit i na knižních e-shopech, s 25% slevou přímo na stránkách Nakladatelství Epocha.

Ukázku z knihy si můžete přečíst na https://issuu.com/epocha/docs/stavitel___arestonu_uk__zka

Info o knize

Stavitelé Arestonu / Autor: Josef Pecinovský / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: měkká vazba, 115x180 mm / Vydání: první / Počet stran: 184 / Cena: 169 Kč (na www.epocha.cz 127 Kč); e-kniha: 99 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / ISBN: 978-80-7557-086-4

http://www.facebook.com/fantastickaepocha

O Edici Pevnost

V Edici Pevnost vycházejí kvalitní díla klasiků, současných hvězd i mladých talentů české fantastiky. Žánrový záběr, který se opírá o fantasy, scifi a horor (ať už v čisté podobě, nebo v nejrůznějších kombinacích), různé formy (povídky, novely, romány) a pestrý výběr originálních námětů zaručuje, že si vybere opravdu každý čtenář.

O Nakladatelství Epocha

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i beletrii a titulům v žánrech fantasy, sci-fi a horor. V historicky laděných edicích dominují Polozapomenuté války, Magnetka a Traumata války, v literatuře faktu pak Victima, odborné tituly přináší edice Erudica. Více informací se dozvíte na www.epocha.cz či http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.