UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Apoc z Matrixu navštívil Plzeň

Apoc z Matrixu navštívil Plzeň
21.04.2014

V pátek 11. dubna zavítal do Plzně novozélandský herec a režisér maorského původu Julian Arahanga, kterého fanoušci sci-fi znají především jako Apoca z kultovního oscarového snímku Matrix.

Julian Arahanga hrál jednu z hlavních postav filmu Kdysi byli bojovníky (1994), objevil se také v dobrodružném fantasy seriálu Herkules (1995), zahrál si v dramatu Lámanou angličtinou/Broken English (1996), v komedii Orel kontra žralok (2007) nebo v krimi Fracture (2004).

Julian Arahanga si zahrál Apoca v Matrixu I.

Novozélandský herec Julian Arahanga si v kultovním oscarovém scifi filmu Matrix z roku 1999 zahrál člena posádky lodě Nebuchadnezzar. Apoc nemá v Matrixu roli se šťastným koncem, protože ho zrádce Cypher zabije odpojením tělového konektoru, kterým se posádka lodi připojuje do světa strojů - do matrixu. Cypher zabije stejným způsobem také další členku posádky Switch.

Julian Arahanga je také režisér

V současné době se Julian Arahanga věnuje přípravě druhé řady dokumentárního seriálu o malíři Gottfriedu Lindauerovi (1839–1926), plzeňském rodákovi, který odešel na Nový Zéland a proslul svými portréty maorských náčelníků vytvořenými na přelomu 19. a 20. století.

 

Julian Arahanga byl hostem Západočeské galerie v Plzni, která připravuje velkou retrospektivní výstavu Gottfrieda Lindauera pro rok 2015, kdy bude tvořit jeden z nejvýznamnějších bodů programu Evropského hlavního města kultury. Ředitel Západočeské galerie v Plzni Roman Musil, který se životem a dílem Gottfrieda Lindauera dlouhodobě zabývá a autorsky připravuje zmíněnou výstavu, poskytl na kameru nejnovější poznatky o malíři, které dosud na Novém Zélandu nebyly známé.

 

Novozélandský filmař do svého dokumentu dále začlenil Lindauerovy portréty plzeňských měšťanů ze Západočeského muzea, umělcův matriční záznam ze Státního oblastního archivu, ale natočil i místo, kde stával rodný dům Gottfrieda Lindauera, a také Mikulášský hřbitov, na němž byli pochováni malířovi rodiče. Dokončení seriálu nazvaného Behind the Brush je očekáváno v průběhu října tohoto roku a Západočeská galerie již domlouvá s režisérem jeho uvedení rovněž v Plzni pro domácí publikum.

Připravujeme s Julianem Arahangou rozhovor o scifi

Pan Julian Arahanga nám potvrdil realizaci rozhovoru pro scifi web VANILI.cz. Pokud se těšíte na zveřejnění rozhovoru tak jako my, přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám nic neunikne!Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.