UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Zlé časy – cestování časem pro středně pokročilé

Zlé časy – cestování časem pro středně pokročilé
23.04.2023
Zlé časy – cestování časem pro středně pokročilé

Michal Březina přichází s další ztřeštěnou humoristickou jízdou. Po úspěšném Měsíčním deníku a kriminálně laděné Do smrti daleko vychází v nakladatelství Laser akční sci-fi komedie ZLÉ ČASY.

Dušan Hofírek je poctivý, pečlivý a svědomitý smolař. Je sečtělý a zná i hodně z historie, jen si ji pamatuje tak trochu po svém. Šéf tajné agentury Post Finem, kam se Hofírek nechal právě naverbovat, jej považuje za beznadějného blba a pro to i za ideální testovací subjekt pro první cestu časem.

Dušan se skrze trochu pochroumanou časovou bránu dostává do Chorvatska roku 1963, přesně k Plitvickým jezerům, kde se mu do cesty připlete jistá herecká dvojice oděná v podivném indiánském outfitu… Dušan je sice oba přepere a v pořádku se vrátí do svého času, při další cestě ovšem už tolik štěstí nemá. A jelikož má neuvěřitelný talent zvorat, na co přijde, podaří se mu změnit minulost a tím i budoucnost. Sám se pak dostává do nekonečného cyklu náprav a druhých šancí a neuvěřitelných lapálií.

Pokud čtenář přistoupí na už typický svérázný humor Michala Březiny, užije si parádní akčně – humornou jízdu, která srší nápady, ale i sci-fi či historickou atmosférou. Autor má velkou fantasii, podobně jako slovní zásobu. Nebojí se žádného nápadu, při tom si udržuje příjemně čtivý styl – zábavný ale na úrovni. A každá zdánlivá pitomost má v knize svůj důvod a samozřejmě následek.

I přes to, že je hrdina Dušan Hofírek v celkem bezútěšné situaci a téměř bez naděje, celý příběh vyznívá pozitivně, obdaří čtenáře úsměvem a dobrou náladou. A to je to, co Michal Březina dokáže vždy bravurně.

Info o knižní novince
Žánr: Literatura česká, Sci-fi
Vydáno: 2023, Laser-books (Laser) Počet stran: 248
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-242-8747-8

Koupit knihuFotogalerie