banner
banner

Dystopická YA fantasy Královna květin, paní jara

Dystopická YA fantasy Královna květin, paní jara
11.08.2020
Dystopická YA fantasy Královna květin, paní jara

26. 8. končí možnost podpořit příběh o bohyni Vesně mladé autorky Leandry Sold

Příběh Vesny, bohyně jara.
Když svět, jak ho dnes známe, už neexistuje.
Když děti vyrůstají jen v ústavech.
Když další válka zničila i poslední střípky lidskosti v nás, přichází ona. Paní jara zahalená v oparu prvních jarních bouřek – bohyně, která je připravena postavit se na stranu obyčejných smrtelníků.
Stala se totiž jednou z nás.

A jestli dorazí v papíru, nebo jenom v elektronické podobě, v níž autorka Leandra Sold vydala v uplynulých letech čtyřdílnou sérii Bílý jasmín, bude tentokrát přímo na samotných čtenářích. Leandra Sold se totiž rozhodla, že bude vydání knihy řešit formou crowdfundingové kampaně v nakladatelství Pointa.

A o čem kniha je?

Jak sama anotace napovídá, jde o příběh inspirovaný slovanskou mytologií. Už prolog, který je na Pointě umístěn coby ukázka z knihy, abychom měli představu o autorčině stylu psaní, nás zavádí do mystického světa, který je plný nadpřirozených bytostí. Po přečtení této krátké ukázky se může zdát, že jde o přeslazenou pohádkovou záležitost pro velmi mladé dívky, ale nenechme se zmást. Autorka se totiž rozhodla, že hlavní hrdinka musí zemřít, aby se znovu narodila do dystopického světa jako člověk. A že je to svět opravdu totalitní a nespravedlivý, asi není nutné dodávat. A protože se jí takový život moc nezamlouvá, začne se jako každá správná hrdinka za sebe rvát. A tvrdě. Přičemž musí najít i další znovuzrozené bohy a bohyně, kteří se po tomto světě potulují. A ne všichni jsou zrovna kladnými hrdiny. Namátkou takový pán podsvětí Veles s družinou krvelačných bestií, který si čas od času vyjede na menší Divokou honbu, nepatří asi úplně mezi tvory, které byste v lese chtěli na houbách potkat.

Kdo je vlastně Leandra Sold?

Ačkoli to může podle jména vypadat, že autorka pochází z ciziny, je to Češka. Není v oboru nováčkem, Královna květin je její pátá kniha (po fantasy sérii Bílý jasmín). V literární soutěži CooBoo hledá talent se dostala mezi posledních 20 finalistů. 

A proč je vydání papírové knihy na čtenářích?

Protože pokud autorka v relativně krátkém čase během předprodeje neprodá dost knih, nevyjde. Takže jestli chcete vznik tohoto literárního fantasy počinu o cca 390 stranách podpořit a jednou si ho přečíst jinde než ve čtečce, máte nejvyšší čas. Předprodej totiž končí 26.8.2020 a zatím je na 17%.

A co se stane s Vaším příspěvkem, pokud předprodej skončí nezdarem? Do dvou dnů Vám jej platforma Pointy vrátí zpátky na bankovní účet.

Koupíte zde: https://bit.ly/KupKralovnuKam dál?

Děkujeme, že jste přišli na naše stránky. Mějte fantastický den a přijďte zas!
Honza Vavřička, šéfredaktor magazínu Vanili.cz

Fotogalerie

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem