UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Andrea Ježková tvoří krásné vesmírné obrazy

Andrea Ježková tvoří krásné vesmírné obrazy
08.09.2022
Andrea Ježková tvoří krásné vesmírné obrazy

Přečtěte si rozhovor s multipotenciálkou Andreou Ježkovou, která vytváří krásné vesmírné obrazy technikou spray paint art.

Tvoříte krásné vesmírné obrazy. Kdy jste s tvorbu začala a proč?

Děkuji. Je to už 4 roky, kdy jsem vytvořila svůj první obraz. Mám ráda kreativní práci, při které se odreaguji, a tak jsem hledala něco nového, co bych se mohla naučit. Narazila jsem na videa, kde pouliční umělci tvoří nádherné vesmírné obrazy pomocí sprejů a hrozně mě to zaujalo. Druhý den jsem nakoupila spreje, plátna a další potřebné pomůcky a pustila se do tvoření.

Máte ráda vesmír, fantazii a žánr science fiction?

Všechny tyto žánry mě zajímají, protože nabízí spoustu záhadných a tajemných věcí, které člověka na chvíli hodí do jiného světa. Moc mě baví filmy s touto tematikou, protože jsou plné napětí, zajímavých informací a člověka donutí přemýšlet nad nekonečností vesmíru i nad tím, proč jsme vlastně tady, kde jsme se tu vzali, kdo další žije ve vesmíru atd. Já věřím, že tam někde někdo je. Přece když jsme ve vesmíru my, tak proč ne někdo další?

Jakou technikou obrazy vznikají? Jak dlouho trvá vytvořit jeden obraz?

Technika se jmenuje ,,Spray paint art“ a jedná se o techniku, kde se využívají klasické barevné spreje a například zmuchlané noviny nebo špachtle. Fantazii se meze nekladou a při tvoření těchto obrazů si můžete krásně vyhrát se všemi možnými barvami. Tvořila jsem jak na malá plátna o velikosti 20 x 20 cm, přičemž obraz trval pár minut, tak na větší plátna až do velikosti 50 x 60 cm, zde už obraz trvá o poznání déle. Hodně záleží na tom, co všechno chcete vytvořit, jak moc budou například planety složité atd. Takže jeden větší obraz může trvat klidně i více jak hodinu.

Tvoříte díla zaměřená na vesmír nebo využíváte i jiná témata?

V podstatě dělám jen vesmírnou tématiku, ta je podle mě díky jedinečné technice Spray paint art nejkrásnější a nejzajímavější. Občas přidám do obrazu hvězdy nebo obrys města, což obrazu dodává ještě více na originalitě.

Chtěla byste cestovat vesmírem a navštívit jiné planety?

Stoprocentně. A nejlépe pomocí teleportace (smích). Hrozně mě zajímá, jak to jinde vypadá a kdo tam žije, co se tam děje atd. Musí to být nádhera, vidět planety na vlastní oči z takové výšky, jak je vidí kosmonauti.

A co cestování v čase? Kam byste se podívala a proč?

Určitě bych navštívila dávnou minulost a zjistila, jak to s námi vlastně bylo. Ráda bych se podívala úplně na první den, kdy vznikla planeta země, první člověk atd. To mi přijde hrozně zajímavé. A také bych chtěla vidět na živo dinosaury (smích).

Pokud by měli naši čtenáři zájem o vesmírný obraz, jak vás mohou kontaktovat?

Pokud by se našel někdo, kdo by měl o vesmírný obraz zájem, může mě kontaktovat na e-mail: aj@andreajezkova.cz a můžeme se domluvit. Kontakt najdete také na mém webu: www.andreajezkova.cz. Musím se ale přiznat, že čas je můj nepřítel, a tak si budete muset na obraz chvíli počkat (smích).

Děkuji za rozhovor
Honza Vavřička
Fotografie: archiv Jana VavřičkyFotogalerie