UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Recenze filmu Ant-Man a Wasp

Recenze filmu Ant-Man a Wasp
10.08.2018

Michal Březina recenzuje nový přírůstek z kolekce filmů Marvel

Nejdříve jsem myslel, že jdu do kina na životopisný film o heavymetalové skupině WASP, ale záhy jsem si uvědomil, o co se vlastně jedná.
 
Po žertovně laděném Deadpoolovi přicházejí tvůrci s trademarkem od Marvelu a nabízí druhé pokračovaní příběhů hrdinů, kteří umějí libovolně zmenšovat i zvětšovat předměty a sebe samé do podoby jinak otravného hmyzu. K tomu nabízí kopec srandy, napětí a samozřejmě fantazie.
 
To by v tom byl Mikuláš, abychom se na to zevrubně na Vanilce nepodívali. Tím odpusťte i zavádějící informaci z perexu, samozřejmě jsem věděl, na co jdu. První díl Antmana se mi líbil a Alzheimerem zatím netrpím.
 
Nuže, k příběhu. Jak už bylo řečeno v prvním díle, mravenčí doktor Michael Douglas alias RNDr. Pym si kdysi přivydělával jako miniaturní superhrdina. Ve speciálním obleku se zmenšil na velikost hmyzu a při zachování normální lidské síly, smýkal s padouchy od zdi ke zdi. V jeho rozličných záchranách světa mu pomáhala Michelle Pfeiffer alias Janet Van Dyne. Jakmile ale spolu dováděli na atomové bombě, která se řítila americkému lidu do náruče, tehdejší Wasp se musela obětovat a zmizela v jakémsi neutronovém prostoru jako stále se zmenšující nic.
 
Čas plynul, jejich dcera (Evangeline Lilly) povyrostla a převzala takříkajíc žihadlo po matce. Pymův náhradník Scott (Paul Rudd) momentálně využívá pohodlí domácího vězení za svou exhibici s kapitánem Amerikou, veškeré akce tak spočívají pouze na Pym-Van Dynovic neúplné rodince. Otec s dcerou chtějí sestavit zařízení, kterým by ztracenou maminku navrátili zpátky do světa živých a normálně rostlých.
 
Hlavním padouchem se stává jakási záhadná žena, která neví, jestli je ještě ženou nebo hologramem. Dokáže však procházet zdmi a především doufá, že jejich vynález z ní udělá přinejmenším verzi Arnolda Rimmera fungujícího na tzv. tvrdé světlo.
 
Do toho se zamíchá Michael Peňa coby Antmanův sidekick Luis a pro humor je zaděláno. Kino o čtyřech lidech se otřásalo pod poryvy hurónského smíchu. Humor je nejsilnější stránkou tohoto filmu. Za chválu stojí jistě i akce, i když vám přijde po nabušeném Avengers: Infinity War poněkud chudší. Ale ve srovnání s Infinity War zas na druhou stranu máte pocit, že jdete na normální film.
 
Když tedy opomineme inspiraci československým seriálem Křeček v noční košili a skutečnost, že nejvíc peněz padlo na CGI efekty pro obstarožní Michelle Pfeiffer, jedná se o vskutku zábavnou podívanou, klidně i pro celou rodinu, kterou vám na Vanilce můžeme směle doporučit. Tu podívanou, ne tu rodinu. Ačkoliv, za horkých letních večerů se dá dělat cokoliv.
 
Hodnocení: 9/10
 
- - -
Napsal Michal BřezinaKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.