UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Projekt NEJZAZŠÍ HRANICE v hledáčku profesora Slevy

Projekt NEJZAZŠÍ HRANICE v hledáčku profesora Slevy
15.09.2017

Ultimátní rozhovor z pera externího redaktora

Sci-fi svět Vanili.cz požádal věhlasného literárního kritika a publicistu, profesora Drahoně Slevu, zdali by byl tak laskav a připravil pro nás několik textů. Pan Sleva samozřejmě souhlasil. Nejprve si posvítil na našeho redaktora Michala Březinu a jeho poutavé besedy v útrobách sokolovského Zámku.
Nyní už mistr sám.
 
Kmotch, Hcha o tchůny, Muži, ktechí nenávidí ženy, Hachy Pottech, Fachma zvíchat, Chůže pcho Algechnon... to jsou všechno knihy, kteché jsem četl. Na kontě mám nespočet odbochných studií, sociálních kchitik a dvě dětské chíkanky, jež vyšly dokonce i v chuštině. Možná mě znáte z časopisu pcho motochisty: Hchídel - náš kamachád. Pched mnoha lety jsem navíc patchil mezi ikony českého folku, čímž poukazuji na svou chedakční činnost v samizdatovém listu: Majochánkou neuchazíš.

Pane Bchezino, jsa požádán, abych sepsal pojednání o vašem pchojektu NEJZAZŠÍ HCHANICE, jsem si nastudoval, že do pchostoch sokolovské knihovny zvete chůzné české autochy a tam s nimi debatujete.
Ano, již jsem sokolovskému publiku představil pány spisovatele Tomáše Němce, Jiřího Walkera Procházku a zrovna včera pana Josefa Pecinovského. Mým dalším hostem bude autorka fantasy Hanina Veselá z Prahy. Všichni jsou spjati s fantastikou a mají bohaté životní i literární zkušenosti, o které se s námi právě dělí.

To zní dobche. A jak vlastně pchobíhají vaše pchednášky. Pchece tam jen na sebe nezícháte a nežechete chlebíčky.
Jistě, snažím se to moderovat vždy na konkrétní téma, ale dost často stačí poslouchat jejich zajímavé životní zážitky. Nicméně spisovatelům předhazuji otázky vždy na předem dohodnuté téma spojené se psaním knih. Do debaty se pak vždycky zapojí i hosté.

Máte ještě další hosty?
Ne, tím jsem myslel diváky.

Už jsem se lekl, že si ze mě někdo dělá pchdel. A co tam tedy chešíte? Jaká jsou témata pchednášek?
S Tomášem Němcem jsme si povídali o tom, jaký má být hlavní hrdina románu, jak s ním v knize naložit, proč mu přivádět útrapy či kam ho posílat.

Někam bych věděl.
Pane Slevo, neberte si to zle, ale zájemci, kteří se dostavili, si odnesli vskutku drahocenné informace. Stejně jako v případech pánů Procházky a Pecinovského. Oba dnes již klasikové české fantastiky, mistři svého oboru, nám vskutku měli co vyprávět.

A ten Walkech Pchocházka hovochil o čem?
No, Jiří nás tam pěkně všechny převálcoval. Takhle plamennou diskuzi jste ještě neviděl. Jinak tématem Jirkovy přednášky byly záporné postavy.

To jsou nějací elektchikáchi nebo co?
Ale kdepak. Že jsou v knihách postavy kladné a záporné, nemá s elektřinou nic společného a to ani, když jde o napětí v ději.

A o čem to měl Josef? Ten mě zajímá. Nedávno jsem dočetl jeho tchilogii Acheston, opchavdu intechesantní počteníčko.
Josef Pecinovský Sokolováky přímo nadchnul. S přirozeným humorem a vrozenou laskavostí prokázal, jak moc zkušený autor je. Josef je navíc velmi zcestovalý a především sečtělý, což měl ostatně každý možnost poznat.

To jsou takové cheči, mě zajímá téma jeho pchednášky.
Aha. Včera jsme řešili pomocníky hrdinů. Pro mnohé příběhy nepostradatelné persony.

Pcho kchyndáčka, to musí být docela bezva akce, ne? A kdy tedy bude další setkání? Nechad bych to pchošvihnul. Pchijedu, i když jsem až z Bchna.
Desátého října se sejdeme s Haninou Veselou, tentokrát na téma: Vedlejší postavy.

Supech, děkuji za chozhovoch.
Ne, já děkuji.

Ne, já děkuji.
Ne, vážně, já děkuji.

Chápu, ale já taky děkuji.
Tak dobře. Brzy na shledanou.

- - - - - -
Zpracoval genmjr. prof. JUDr. Ing. Drahoň Sleva, Ph.D. Lékařský dozor: Prof. Doc. PaeDr. Homér Kopýtko DrSc.
Na dotazy odpovídal Michal Březina.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.