UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

LEGION - Ztracený highway seriálové halucinace

LEGION - Ztracený highway seriálové halucinace
12.03.2017

Recenze na nový sci-fi seriál z produkce Marvel

„Jmenuji se Legie, protože nás je mnoho,“ sdělil kdysi posádce lodi Červený trpaslík přízrak zvaný Legie, načež se z publika ozval hihňavý smích. Pamatujete? To byla legrace, že? Nyní se Legie vrací na obrazovky, avšak nemá s hochy z Red Dwarfa prakticky nic společného.

DOBRÉ ODPOLEDNE, JE TU VÁŠ OBLÍBENÝ POŘAD LEGION

Mladého Dejvida, takzvaného Legiona, zastihneme během hospitalizace v jakémsi lehce futuristickém cvokhausu. Chvíli dokonce máte pocit, že přesně víte, jak to bude dál, jak seriál skončí. Pak se ale na obrazovce objevuje zlý trpaslík se zbytnělým vole, králičí nora se rozevře jako vulva, vypukne ohňostroj zmaru, zjevují se těžkooděnci, prdelatá kráska, slintající šílenci a rozčilená kašírovaná figura – nikdo se nezdá být tím, kým je a vše se míhá v tak brutálně chaotickém střihu a následného přeházení sledu událostí, že by z toho dostal psotník i David Lynch. A ten o filmech k nepochopení něco ví!

Dejvid očividně trpí schízou tak brutální, že by v českém právním systému způsobil paniku nebývalých rozměrů. Možná ale netrpí schízou. Nicméně, je to mocný mutant, skrytý v těle nekňuby ztraceného v sobě samém. Mutant snoubící v sobě mnoho působivých schopností – odtud název Legion. A ještě má za prdelí zmíněného trpaslíka, jenž to všem jenom nelítostně ztěžuje.

Totální haluz, u které se ve vás budou rvát hned dva dojmy – očekávání, zklamání, nadšení, očekávání. Řekl jsem dva? Řekl, ale jsou hned čtyři. Zmatek, že? A takové podfuky vás čekají i v Magionu, pardon, v Legionu. Čekáte klasické seriálové schéma a místo toho dostanete mimodimenzionální pěstí do spánku.

MARVEL A CESTA ZA POKLADEM

Znáte to, zmutovaná breberka vás kousne u táboráku do prdele a ráno se probudíte jako superhrdina. Do večera musíte zachránit vesnici a ještě sbalit nejhezčí kikinu z obecné školy na svou horkou jehlou spíchnutou masku z babiččiny zástěry. Kdo by neznal.

Pryč je však doba přímočarých dobrodružství teple maskovaných hrdinů, pryč je přímočarý boj dobra se zlem, tatam jsou jasně identifikovatelní hrdinové. Marvel se vydal vskutku zajímavou cestou. Sice je Legion místy až příliš rozvláčný a zbytečně zamotaný, že to nelze rozluštit ani po cvičném kole s edicí Sudoku pro pokročilé a kompletní nápovědou případů detektiva Štiky, ale stejně to dovede zaujmout víc, než tucet nezletilých spajdrmenů poskakujících mezi paneláky. Vlastně si troufám říci, že by mohl Legion vytýčit nový směr fantasiím o mutantech, v tomto smyslu lidech se speciálními, vesměs telekinetickými a telepatickými schopnostmi.

Seriál Legion je vhodný zejména pro odrostlejší děti, jež lační po něčem víc, než je obrázek kapitána USA na zdi, milovníkům psychopříběhů Davida Lynche a přátele Dana Stevense, jenž je ve své roli Legiona, jednoduše řečeno, vynikající.

8/10Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.