banner
banner

Listopad ve znamení Horroru

Listopad ve znamení Horroru
25.11.2019
Listopad ve znamení Horroru

HorrorCon byl letos zase o kousek větší. Kromě knih, filmů a koncertu nabídl nově také DJ, Fireshow, BDSM představení či tombolu...

Kdo měl v sobotu 16. 11. 2019 čas, jistě neprohloupil, když dorazil na akci HorrorCon do pražského Cross Clubu. Jednalo se o festival pro příznivce horroru ve všech jeho podobách a formách umění a vznikl proto, aby se oblast horroru více přiblížila lidem. Dává široké veřejnosti možnost poznat výborné umělce i začínající autory. Já osobně jsem si tuto akci nenechala ujít. Díky tomu jsem mohla plně vychutnat krásnou atmosféru temného zákoutí kulturní zábavy, den plný přednášek, vystoupení a možností zajímavých seznámení. Co víc si přát.

Poutavý program si pro nás připravili nejen autoři českého hororu, ale i osobnosti s tímto tématem spjatí. Poslechnout jsem si tak mohla Petra Bočka, Pavla Renčína, Honzu Vojtíška, Jenny Nowak, Kristinu Haidingerovou, Lucii Matouškovou, Mirceu Dana Dutu a Marka E.Pochu. Společně jsme pokřtili již třetí antologii hororových povídek Dokud nás smrt nerozdělí, vyhlásili výsledky literární soutěže O krvavý brk a mohli se zaposlouchat a zasnít při autorském čtení. Vítězem letošního ročníku literární soutěže se stal Ondřej Kocáb s povídkou Manžel opět dorazil v pořádku z práce.

S příchodem tmy jsem se nechala strhnout démonickou fireshow dua Firelight. Koncert Arch of Hell zase byl ukazkou dokonalého propojení tvrdých tónů s jemnou melodií kláves, kde celkový obraz "krásky a zvířete" dokreslil jemný ženský vokál s mužským growlingem a screamem. A rozhodně ani vizuální stránka nezaostávala, a tak jsem potkávala mezi návštěvníky bledé upíry, tlející nemrtvé a všelijaké jiné bestie. Nemohla jsem si nechat ujít ani módní přehlídku návrhářky Lady Leviathan – modely i modelky byly kouzelné. V pozdějších hodinách se ke slovu dostal i pikantnější program: bondage show o vymítání démona v podání Asraela a jeho modelky, které doprovázel svojí recitací Sandro Dragoj v kněžském rouchu, byla fascinující.

Děkuji za možnost být toho všeho součástí. Děkuji všem, kteří se podíleli na pořádání této akce a já tak mohla prožít plno zážitků, na které budu dlouho vzpomínat.

Kira BulatKam dál?

Děkujeme, že jste přišli na naše stránky. Mějte fantastický den a přijďte zas!
Honza Vavřička, šéfredaktor magazínu Vanili.cz

Fotogalerie

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit