banner
banner

Nejoblíbenější kostýmy na Halloween

Nejoblíbenější kostýmy na Halloween
29.10.2018
Nejoblíbenější kostýmy na Halloween

na základě online vyhledávání

Halloween je sice americká tradice, ale v Evropě mu přicházíme na chuť stále více a více. Během poslední říjnové noci vylezou ze svých skrýší duchové a démoni a spolu s nimi mnoho dětí i dospělých v kostýmech. Ať už se chcete přestrojit za nestrašidelnější příšeru, nebo se konečně stát superhrdinou, toto je vaše šance!

Portál ShopAlike se rozhodl zjistit, které žánry a konkrétní kostýmy se těšily největší popularitě, a proto se podíval na údaje o 13 evropských zemích za uplynulé 3 roky v Google Trends. Pro průzkum použili klíčové slovo "kostým" nebo jeho překlady* a podívali se na přehled nejpopulárnějších vyhledávaných termínů, témat a obrázků.

Nejpopulárnější kategorie za uplynulé 3 roky

na základě top vyhledávaných termínů, témat a obrázků pro klíčové slovo "kostým"

Posledních pár let se ukazuje, jak hledané halloweenské kostýmy souvisí s filmovým průmyslem. Na vrchol popularity se dostaly zejména postavy z velkých trháků. Druhou nejoblíbenější tématickou skupinou jsou klasické strašidelné postavy, jako duchové, čarodějnice nebo postavy z klasických hororů. Těsně za nimi se na třetí příčce umístily kostýmy různých povolání a uniforem - požárníci, policisté nebo roztleskávačky, to jsou nesmrtelné klasiky.

Nejpopulárnější kostýmy za uplynulé 3 roky

na základě top vyhledávaných termínů, témat a obrázků pro klíčové slovo "kostým"

Vítěznou maskou v kategorii popularity se za uplynulé tři roky bezkonkurenčně stala Harley Quinn z vesmíru DC komixů. Tato postava vždy patřila k oblíbeným, ale uvedení kasovního trháku Suicide Squad se významně odrazilo na počtu vyhledávání tohoto kostýmu. Další silnou ženskou hrdinkou, která se v současnosti opět těší vlně zájmu, je Wonder Woman. Nejdříve jsme ji mohli vidět ve filmu Batman vs. Superman v roce 2016 a v roce 2017 se dočkala vlastního filmu. Top 5 nejoblíbenějších kostýmů uzavírají zombies, čarodějnice a klauni. Skutečné hororové klasiky, které nikdy nevyjdou z módy! A při jejich silném zastoupení v televizní a filmové tvorbě se s nimi budeme určitě setkávat nadále.
Zdroj: ShopAlikeKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit