vesmír

Nejlepší sci-fi filmy

zlatá soška

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje časem ověřené ságy a série nebo zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme. Nabízíme také celé scifi filmy online a doporučujeme vám též navštívit sekci scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam fantastických filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna

Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna

Publikováno: 22.1.2015

Obrovská videoherna, soutěž kostýmů, anime, comics a další popkultura. Největší pražský festival popkultury se koná od 29. ledna do 1. února 2015

David Šenk napsal scénář k novému českému fantastickému filmu Kruanova dobrodružství

David Šenk napsal scénář k novému českému fantastickému filmu Kruanova dobrodružství

Publikováno: 21.1.2015

Kultovní komiks Kruanova dobrodružství ožívá. Chystá se natáčení scifi filmu, který by měl potěšit statisíce fanoušků Kruana!

Sci-fi povídky napodobující Julese Verna

Sci-fi povídky napodobující Julese Verna

Publikováno: 19.1.2015

Julese Verna spolu s H. G. Wellse počítáme mezi zakladatele science fiction, ale ta se dnes kuchtí úplně jinak. Přesto mezi námi žije přehršle milovníků tohoto klasika.

Přednáška Poprvé na kometě

Přednáška Poprvé na kometě

Publikováno: 16.1.2015

Co všechno muselo předcházet tomu, než 12. listopadu 2014 dosedl evropský modul Philae na jádro komety? Proč nás vůbec komety zajímají a v čem je tahle mise tak přelomová? Odhalí Evropská kosmická agentura záhadu všech záhad, tedy jak se na Zemi dostal život?

TolkienCon se odehraje 16. až 18. ledna 2015

TolkienCon se odehraje 16. až 18. ledna 2015

Publikováno: 15.1.2015

Už po třinácté! Další ročník TolkienConu se odehraje 16. až 18. ledna 2015. Čekají vás přednášky, semináře, hudba, tanec a mnoho dalšího.