Nejlepší sci-fi filmy

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje časem ověřené ságy a série nebo zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme. Nabízíme také celé scifi filmy online a doporučujeme vám též navštívit sekci scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam fantastických filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Publikováno: 18.9.2014

Ork Krimp má špatný den. Podívejte se na úžasný fantasy akční film plný kouzel, soubojů, akce i humoru.

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Publikováno: 18.9.2014

Jsou spisovatelé snesitelně sentimentální (William Saroyan), nicméně máme také občas „na talíři“ tvůrce opakovaně šokující. Drze. Poťouchle. Provokativně. Úchylně i neúchylně. A takovým autorem byl i sci-fi mistr Rober Bloch (1917-1994), od jehož úmrtí je to 23. září 2014 dvacet let.

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Publikováno: 15.9.2014

Staň se kosmonautem, leť na kometu a zažij stav beztíže! Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR, kterou společně připravilo Techmania Science Center a časopis Vesmír.

Dotkněte se vesmíru

Dotkněte se vesmíru

Publikováno: 12.9.2014

Za jakých podmínek může přežít ve vesmíru živý organismus? Jaká tajemství skrývá led z Marsu? Proč Magdeburské polokoule od sebe neodtrhne ani pár koní? A podaří se zachránit posádku Apolla 13 před otravou CO2? To vše mohou prožít, zkusit a zjistit návštěvníci plzeňského Techmania Science Center v nových programech laboratoří a dílen v rámci zVĚDAvého vesmíru.

Pusťte si sexy scifi videoklip!

Pusťte si sexy scifi videoklip!

Publikováno: 11.9.2014

Hledáte pohodové hudební videoklipy ke shlédnutí zdarma? Prohlédněte si nejlepší scifi video klipy, které jsme pro vás vybrali! Mrkněte na sexy klip: Ariana Grande - Break Free ft. Zedd

Vanili.cz zobrazí 200.000 stránek měsíčně!

Vanili.cz zobrazí 200.000 stránek měsíčně!

Publikováno: 6.9.2014

Od 1.8. do 31.8.2014 zobrazil sci-fi portál VANILI.cz 210.884 stránek. Všem návštěvníkům našeho webu moc děkujeme za přízeň!

Asimov jako hypertvůrce

Asimov jako hypertvůrce

Publikováno: 5.9.2014

Asimov si postupně „obstaral“ i patnáct doktorátů a jedno je příznačné. Při pokusu studovat ekonomii se nedostal ani přes první stránku. Regulérní věta to tedy není, usoudil. Ale bylo to ještě horší, protože nezvládl ani šachy. Už od dětství si navíc tak zvykl vidět řešení hned, že krachoval i jako vědec. Neměl možná tu pravou trpělivost, ale zato zůstal chodícím slovníkem.

Recenze scifi knihy Piráti na Marsu

Recenze scifi knihy Piráti na Marsu

Publikováno: 31.8.2014

Piráti na Marsu (Dana a Rudolf Mentzlovi)
Oproti pocitu vyvolanému názvem jde fakticky o ryzí, tzv tvrdou sci-fi. Spíš pro mládež a děti, avšak nejen pro ně.

Grafik Jakub Straka se připojil k Vanili.cz

Grafik Jakub Straka se připojil k Vanili.cz

Publikováno: 30.8.2014

Jakub ve svém volném čase tvoří fotomanipulace v žánru fantasy a má v oblibě témata jako apokalypsa a surrealismus. Podívejte se na úžasné fantasy fotomanipulace!