Nejlepší sci-fi filmy

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam TOP SF filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Vychází kniha Stephena Kinga Doktor Spánek

Vychází kniha Stephena Kinga Doktor Spánek

Publikováno: 16.4.2014

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme s jeho hrdiny - malým Dannym, který zůstává psychicky poznamenaný, i jeho matkou, již stále trápí bolesti po utrpěných zraněních.

Chcete vidět nejhezčího sexy vetřelce?

Chcete vidět nejhezčího sexy vetřelce?

Publikováno: 15.4.2014

Na SFX conu 2014 v rámci veletrhu InterBeauty vytvořil maskér Jakub Zombí Gründler nejhezčího sexy vetřelce. Podívejte se na fotogalerie a přečtěte si rozhovor s vítězem soutěže masek!

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI

Publikováno: 14.4.2014

Žijeme dnes sci-fi těch, kteří už nežijí? Není dnešní realita vlastně utopickou představou našich předků? Jaký je vztah filmových a literárních fikcí k vědeckému a společenskému vývoji? Jaká je úloha přemýšlení o budoucnosti v našem aktuálním životě?