svesmír

Nejlepší sci-fi filmy

zlatá soška

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje časem ověřené ságy a série nebo zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme. Nabízíme také celé scifi filmy online a doporučujeme vám též navštívit sekci scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam fantastických filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Nový sci-fi horor Hangar 10

Nový sci-fi horor Hangar 10

Publikováno: 30.10.2014

Mrkněte se na nový trailer ke scifi hororu HANGAR 10!

Finálové klání Expedice Vesmír

Finálové klání Expedice Vesmír

Publikováno: 30.10.2014

Třicet dětí z celé republiky se sjede v pátek 31. října do Techmania Science Center v Plzni, aby tu z nich odborná porota vybrala pět kosmonautů, kteří se zúčastní simulovaného letu ke kometě v rámci Expedice Vesmír.

Jan Patrik Krásný se připojil ke galerii Vanili.cz

Jan Patrik Krásný se připojil ke galerii Vanili.cz

Publikováno: 29.10.2014

Jan Patrik Krasny je špičkový výtvarník a držitel ceny European SF Society Award v kategorii Nejlepší umělec pro rok 2002 a je také držitelem ceny České akademie pro nejlepšího umělce v roce 2004, 2005 a 2006. Prohlédněte si fantastické obrázky J.P.Krasneho na Vanili.cz!

Rozhovor s režisérem hororu Svatý Mikuláš Petrem Smazalem

Rozhovor s režisérem hororu Svatý Mikuláš Petrem Smazalem

Publikováno: 28.10.2014

Bojíte se rádi? Tak to musíte vidět nový český found footage horor s názvem Svatý Mikuláš. Přečtěte si rozhovor s režisérem Petrem Smazalem!

Jana Šouflová se přidala ke galerii Vanili.cz

Jana Šouflová se přidala ke galerii Vanili.cz

Publikováno: 27.10.2014

Fantasy a sci-fi ilustrátorka Jana Šouflová má novou osobní galerii na Vanili.cz. Prohlédněte si fantastické obrázky talentované ilustrátorky!