vesmír

Nejlepší sci-fi filmy

zlatá soška

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje časem ověřené ságy a série nebo zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme. Nabízíme také celé scifi filmy online a doporučujeme vám též navštívit sekci scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam fantastických filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Miroslava Vávrová se přidala ke galerii VANILI.cz

Miroslava Vávrová se přidala ke galerii VANILI.cz

Publikováno: 16.12.2014

Miroslava Vávrová je ilustrátorka pohádkových motivů a nám je ctí, že se přidala ke galerii VANILI.cz. Prohlédněte si galerii!

Malíř fantasy Petr Šrédl zvítězil na Artfestu

Malíř fantasy Petr Šrédl zvítězil na Artfestu

Publikováno: 14.12.2014

Malíř Petr Šrédl je talentovaný tvůrce fantastických maleb, komiksů či kreseb v různých žánrech, scifi nevyjímaje. Jsem rád, že v poslední době získal několik ocenění. Přečtěte si, jaká ocenění to byla a co Petr chystá do budoucna.

Pusťte si krátké scifi drama The Landing

Pusťte si krátké scifi drama The Landing

Publikováno: 10.12.2014

Muž se vrací na farmu, kde trávil své dětství, aby odhalil krutou a šokující pravdu o tom, co tam přistálo v létě roku 1960. Pohodlně se usaďte a užijte si celý film na VANILI.cz!

Frank Herbert a Duna

Frank Herbert a Duna

Publikováno: 4.12.2014

Mé pojetí dobrého příběhu? Vsadit lidi do stísněného prostředí. Frank Herbert
Léta šedesátá byla k nezaplacení. V mnoha směrech. Beatles, uvolnění mnoha šroubů a matic a taky v srdeční krajině to fantaskně ruplo.

První český scifi horor podle Stephena Kinga je natočen

První český scifi horor podle Stephena Kinga je natočen

Publikováno: 27.11.2014

Král hororu dal svolení režisérovi Robinu Kašpaříkovi ke zfilmování povídky Jsem brána. Měl ale podmínku: film nesmí vydělat ani cent.