Nejlepší sci-fi filmy

Jak poznáte, který film v žánru science fiction je nejlepší? Záleží na množství úžasných, velkolepých zvláštních efektů, na překvapivém scénáři nebo na brilantních hereckých výkonech? Pro každého je zárukou kvality SF filmu něco jiného. Někdo má rád české scifi filmy, někdo jiný miluje zahraniční akční scifi filmy se spoustou triků, high tech zbraní, výbuchů a mimozemšťanů. Preferujete spíše komedie či kultovní, klasické filmy nebo animované snímky. Zajímá vás, jaký scifi film je nejlepší podle slavných osobností? Přečtěte si rozhovory s celebritami!

 

Do seznamu nejlepších scifi filmů jsme zařadili vědeckofantastické filmy, které získaly prestižní filmařské ocenění (například Oscara) nebo měly ohromnou návštěvnost v kinech a vydělaly spoustu peněz anebo jsou scifi komunitou považovány za nejlepší. Pokud je vám nějaký kinohit hodně blízký, považujete ho za nejlepší scifi film a není na těchto stránkách, napište nám! Na přehledu nejlepších scifi filmů neustále pracujeme a seznam aktualizujeme.

Přehled nejlepších scifi filmů, seznam TOP SF filmů

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Vanili.cz je scifi partnerem Muzea Karla Zemana

Vanili.cz je scifi partnerem Muzea Karla Zemana

Publikováno: 23.4.2014

S radostí vám oznamujeme, že MUZEUM KARLA ZEMANA a scifi portál VANILI.cz uzavřely dohodu o vzájemné podpoře a staly se partnery v oblasti rozvoje fanouškovské scifi a fantasy komunity.

Apoc z Matrixu navštívil Plzeň

Apoc z Matrixu navštívil Plzeň

Publikováno: 21.4.2014

V pátek 11. dubna zavítal do Plzně novozélandský herec a režisér maorského původu Julian Arahanga, kterého fanoušci sci-fi znají především jako Apoca z kultovního oscarového snímku Matrix.

Vychází kniha Stephena Kinga Doktor Spánek

Vychází kniha Stephena Kinga Doktor Spánek

Publikováno: 16.4.2014

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme s jeho hrdiny - malým Dannym, který zůstává psychicky poznamenaný, i jeho matkou, již stále trápí bolesti po utrpěných zraněních.