vesmír

Nejlepší sci-fi web? To je náš cíl!

Scifi je naše hobby!

Sci-fi galerie VANILI.cz byla založena v roce 2006 s cílem vytvořit nejlepší scifi stránky pro fanoušky žánru science fiction a fantasy. Primárně je naše fantastická online galerie zaměřena na nejnovější i klasické scifi filmy, soutěže o ceny (literární soutěž, výtvarná soutěž), sci-fi knihy, povídky, scifi obrazy, ilustrace, fantasy obrázky a zajímavé rozhovory s celebritami. Pokud chcete, aby vám neunikla žádná zajímavost ze světa scifi, tak se přihlaste k odběru newsletteru.

 

Stále rozšiřujeme a vylepšujeme obsah scifi portálu VANILI.cz a vybíráme pro fanoušky žánru SF ty nejlepší scifi filmy a fantastické ságy. Pravidelně zveřejňujeme scifi novinky a také nabízíme celé scifi filmy online anebo filmy o cestování časem. Víte o nějaké novince ze světa fantazie, o které bychom měli napsat? Kontaktujte nás!

Podporujeme sci-fi a fantasy projekty. Přidejte se k nám!

  • S radostí vám oznamujeme, že největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu: 48 Hour Film Project a sci-fi portál VANILI.cz uzavřely dohodu o vzájemné podpoře a staly se partnery v oblasti filmové zábavy.
  • Techmania Science Center je partnerem sci-fi portálu VANILI.cz. V České republice je TECHMANIA ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Toto centrum vzdělání a zábavy se nachází na téměř 30 000 m2 a jeho součástí je první 3D Planetárium v ČR.
  • Muzeum Karla Zemana je partnerem portálu Vanili.cz. Představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil československé scifi filmy a českou kinematografii 20. století. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.
  • Jsme mediální partner festivalu sci-fi filmů Future Gate.
  • VANILI.cz je hrdý partner 1. půlnoční projekce promítání scifi filmu INTERSTELLAR v ČR, které se konalo dne 5.listopadu 2014 od 23:59h v kině Bio Oko.
  • Jsme mediální partner dobrodružného fantastického filmu Kruanova dobrodružství.
  • Scifi web VANILI.cz je partnerem největšího pražského festivalu popkultury PragoFFest.
  • Jsme partnerem českého hororu o hejkalovi Lesapán

Vanili.cz je partnerem promítání filmu Interstellar

Nejlepší databáze sci-fi tvůrců

Pracujeme na vybudování nejlepší možné databáze talentovaných filmařů, malířů a ilustrátorů, kteří mají v oblibě fantasy, sci-fi nebo například biomechanický surrealismus. Zveřejňujeme reportáže ze zajímavých míst a atrakcí, které souvisí s fantazií. Prohlédněte si tipy na výlety.

 

Točíte filmy? Tvoříte fantastické obrazy, malby, ilustrace či komiksy a chcete mít svou vlastní osobní galerii na oblíbeném sci-fi portálu? Chcete svůj projekt zdarma propagovat mezi fanoušky scifi a fantasy? Kontaktujte nás!

Zobrazíme až 300.000 stránek měsíčně!

 

Návštěvnost naší scifi a fantasy online galerie stále roste. V srpnu roku 2014 jsme překonali hranici 200.000 zobrazení měsíčně a v lednu 2015 byla překonána hranice 300.000 zobrazených stránek měsíčně. Od 1.1.2014 do 31.1.2015 náš scifi a fantasy e-magazín zobrazil více než 2.000.000 stránek. Děkujeme všem fanouškům a uživatelům, že náš web plný fantazie stále a opakovaně navštěvují!

Meziroční růst + 595 %

Jsme rádi, že práce na rozšiřování a zkvalitňování obsahu scifi a fantasy portálu VANILI.cz přináší ovoce v podobě zvýšení návštěvnosti a obliby u fanoušků. Meziroční srovnání počtu zobrazení stránek za období 1.1.2014 - 31.12.2014 vs. 1.1.2013 - 31.12.2013 prokázalo nárůst + 595 %. Počet uživatelů se meziročně zvýšil o 170 %, počet stránek na 1 návštěvu se zvýšil o 101 % (z 4,64 na 9,35 prohlédnutých stránek během 1 návštěvy).

 

Pokud chcete využít potenciál našeho scifi portálu pro propagaci služeb či výrobků, navštivte stránku reklama nebo kontakt!

Stále hledáme nové redaktory a autory!

Pokud nám chcete pomoci, kontaktujte nás.

Buďte vidět!

Chcete se stát partnerem scifi portálu VANILI.cz, který zobrazí 200.000 stránek měsíčně? Rádi byste zveřejnili tiskovou zprávu či pozvánku na zajímavou akci nebo oznámení o novém scifi či fantasy filmu? Kontaktujte nás!