Scifi portál pro všechny fanoušky science fiction

Aktuality, kuriozity a novinky ze světa SF a fantazie

Chcete vidět nejhezčího sexy vetřelce?

Chcete vidět nejhezčího sexy vetřelce?

Publikováno: 15.4.2014

Na SFX conu 2014 v rámci veletrhu InterBeauty vytvořil maskér Jakub Zombí Gründler nejhezčího sexy vetřelce. Podívejte se na fotogalerie a přečtěte si rozhovor s vítězem soutěže masek!

Josef Fraško kreslí úžasné fantasy a scifi obrazy

Josef Fraško kreslí úžasné fantasy a scifi obrazy

Publikováno: 13.4.2014

Vítáme v naší online SFF galerii malíře Josefa Fraška. Prohlédněte si nádherné originální kresby v žánru scifi a fantasy od Josefa Fraška!

25 let od úmrtí Karla Zemana

25 let od úmrtí Karla Zemana

Publikováno: 6.4.2014

5. dubna uplynulo 25 let od úmrtí Karla Zemana, světově proslulého českého režiséra a výtvarníka. Jeho film Cesta do pravěku od poloviny 20. století formoval několika generacím představu o podobě života na zemi v období druhohor a třetihor.

Nejlepší české a československé scifi filmy

Nejlepší české a československé scifi filmy

Publikováno: 30.3.2014

Hledáte nejlepší české scifi filmy? Zajímá vás, jaké filmy v žánru science fiction či fantasy byly natočeny v České republice nebo v Československu? Podívejte se na databázi úžasných českých a československých scifi filmů!

Petr Savčenko se připojil do naší galerie SF obrazů

Petr Savčenko se připojil do naší galerie SF obrazů

Publikováno: 28.3.2014

Vítáme ve SF galerii Vanili.cz dalšího malíře fantastických obrázků. Máte rádi roboty? Prohlédněte si galerii Petra Savčenka!


Vítejte v říši fantazie!

Sci-fi portál VANILI.cz vám nabízí originální scifi obrázky, nejlepší SF filmy, sci-fi povídky a prostor k diskusi o všech tématech spojených s žánrem science fiction. Jsme zcela otevřený fanouškovský SF portál, který obsahuje všechna vědeckofantastická témata a novinky. Najdete u nás i scifi komiksy a zajímavé rozhovory s celebritami.

 

Chceme být nejlepší sci-fi online portál, a proto nabízíme všem kreativcům prostor pro prezentaci svých děl a ostatním čtenářům a uživatelům dáváme možnost vše komentovat, hodnotit, kritizovat či chválit. Píšete fantastické povídky o cestování v čase? Kreslíte ufouny, vesmírné lodě nebo bitvy v časoprostoru? Pošlete nám svá dílka, rádi je zveřejníme!

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

 


 

Ukázka úžasných obrázků z galerií na Vanili.cz