vesmír

Scifi portál pro všechny fanoušky science fiction

Aktuality, kuriozity a novinky ze světa scifi a fantazie

Robinson v šumu příboje.

Robinson v šumu příboje.

Publikováno: 24.11.2014

aneb
Jaký bude čtenář třetího tisíciletí?
Čtenáři tohoto milénia zbude jedna z mála radostí (jak už jednou napsal Martin Hybler), a to najít si nějakou tu pěknou větu ve všem, co již bylo napsáno, a citovat.
A co víc? Do roku tři tisíce se knihy jako fyzické artefakty rozplynou, ale nezmizí v podobě podnětů virtuální reality.

Nevíte, kam vyrazit na zábavný a zároveň vzdělávací výlet pro děti i dospělé?

Nevíte, kam vyrazit na zábavný a zároveň vzdělávací výlet pro děti i dospělé?

Publikováno: 23.11.2014

Zkuste Science center Techmania v Plzni! Máte malé dítě v kočárku? Nevadí! S kočárkem vjedete do Techmanie po široké mostní cestě a uvnitř vědecko zábavného centra můžete použít výtah. Sjedete o patro níže a můžete s kočárkem naprosto bez potíží projíždět mezi exponáty.

První promítání scifi filmu INTERSTELLAR v ČR bylo prakticky vyprodané

První promítání scifi filmu INTERSTELLAR v ČR bylo prakticky vyprodané

Publikováno: 22.11.2014

Půlnoční promítání filmu INTERSTELLAR se konalo 5.listopadu 2014 od 23:59h v kině Bio Oko. Projekce byla prakticky vyprodaná, diváci byli z filmu nadšení a náš scifi web VANILI.cz byl hrdým partnerem půlnoční projekce. Podívejte se na fotogalerii!

Vánoční nadílka na Fantasy University

Vánoční nadílka na Fantasy University

Publikováno: 21.11.2014

Fantasy University je svět upírů, vlkodlaků a umělců

Fantasy University je fantasy univerzita, na které lze studovat on-line vše, co vás zajímá o upírech a vlkodlacích. Na své si přijdou i ti, kteří rádi cestují, tvoří, píší, věnují se fitness, nebo vaří. Fantasy University je první fantasy umělecko-lifestylový web. Zápis ke studiu končí 23. listopadu 2014. Přihlas se a soutěž o vánoční nadílku od Nicka!

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan

Publikováno: 20.11.2014

Přečtěte si program linie Workshopu v salonku President!

Ludvík Souček, někdejší jednička české sci-fi

Ludvík Souček, někdejší jednička české sci-fi

Publikováno: 19.11.2014

Motto 1: Člověk zklamaný láskou někdy svou zmarněnou energii upne k cíli tou druhou půlí mozku, která patří intelektu. Anonym
Motto 2: Po dvou dalších půldeci se malíř stává snílkem,
na zahradu přistál talíř a Marťan s tykadýlkem,
strká nosík do hlíny, on pozoruje broučka,
odpusťme to malíři, že v mládí hltal Součka.
Karel Plíhal

PROGRAM MINICON 2014

PROGRAM MINICON 2014

Publikováno: 18.11.2014

MINICON se koná v sobotu 22. 11. v Národním technickém muzeu v Praze na Letné. Tedy ne v knihovně na Mariánském náměstí, ale vrací se zpátky do prapůvodních prostor.

Sháníte ideální vánoční dárek pro fanoušky scifi a fantazie?

Sháníte ideální vánoční dárek pro fanoušky scifi a fantazie?

Publikováno: 12.11.2014

Objednejte si sbírku třinácti originálních sci-fi a fantasy povídek Jana Vavřičky s pěknými ilustracemi talentovaného malíře Petra Šrédla!

Jak jsem potkal robota Asimo

Jak jsem potkal robota Asimo

Publikováno: 9.11.2014

Nejdokonalejší humanoidní robot na světě se jmenuje ASIMO a potkal jsem se s ním v plzeňské Techmanii. Podívejte se na video a fotky!

Tomáš Patka se připojil ke galerii Vanili.cz

Tomáš Patka se připojil ke galerii Vanili.cz

Publikováno: 7.11.2014

Tomáš Patka kreslí krásné sci-fi komiksy a erotické fantasy obrazy. Prohlédněte si fantastické obrázky Tomáše Patky na Vanili.cz!


Vítejte ve světě scifi a v říši fantazie!

robot

Sci-fi portál VANILI.cz vám nabízí originální scifi obrázky, nejlepší SF filmy, sci-fi povídky a prostor k diskusi o všech tématech spojených s žánrem science fiction. Jsme zcela otevřený fanouškovský SF portál, který obsahuje všechna vědeckofantastická témata (například úžasné filmové scifi ságy) a novinky. Najdete u nás i scifi komiksy a zajímavé rozhovory s celebritami. Doporučujeme vám také navštívit stránku scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

 

Chceme být nejlepší sci-fi online portál, a proto nabízíme všem kreativcům prostor pro prezentaci svých děl a ostatním čtenářům a uživatelům dáváme možnost vše komentovat, hodnotit, kritizovat či chválit. Píšete fantastické povídky o cestování v čase? Kreslíte ufouny, vesmírné lodě nebo bitvy v časoprostoru? Pošlete nám svá dílka, rádi je zveřejníme!

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

 


 

Ukázka úžasných obrázků z galerií na Vanili.cz