banner
banner

Nejlepší český sci-fi web? To je náš cíl!

Sci-fi magazín VANILI.cz byl založen v roce 2006 s cílem vytvořit nejlepší scifi stránky pro fanoušky žánru science fiction a fantasy. Primárně je náš online magazín zaměřen na nejnovější i klasické scifi filmy, filmové premiéry, recenze filmů, soutěže o ceny, sci-fi knihy, povídky, scifi obrazy, ilustrace, fantasy obrázky a zajímavé rozhovory s celebritami.
Víte o nějaké novince ze světa fantazie, o které bychom měli napsat? Organizujete setkání fanoušků (cony všeho druhu) a potřebujete mediální podporu? Chcete pozvat co nejvíce lidí na svou jedinečnou akci? Kontaktujte nás!
Stále rozšiřujeme a vylepšujeme obsah scifi portálu VANILI.cz. Od 1.1.2014 do 1.11.2017 e-magazín Vanili.cz zobrazil více než 7.000.000 stránek. Děkujeme všem fanouškům a uživatelům, že náš web plný fantazie stále a opakovaně navštěvují!

Oblíbenou sekcí je například EroTotem, kde naleznete rozverné rozhovory a odvážné  fotogalerie. Vybíráme pro fanoušky žánru SF ty nejlepší scifi filmy a fantastické ságy. Pravidelně zveřejňujeme scifi novinky a také nabízíme celé scifi filmy online anebo filmy o cestování časem.

Podporujeme sci-fi, horor a fantasy projekty

Fotogalerie: Mediální partnerství

Vybrané reference

  • Jsme partnerem českého hororu o hejkalovi Lesapán (reřisér Pavel Soukup)
  • Jsme mediálním partnerem českého hororu Svatý Mikuláš (režisér Petr Smazal)
  • Podporujeme Techmania Science Center. V České republice je TECHMANIA ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Toto centrum vzdělání a zábavy se nachází na téměř 30 000 m2 a jeho součástí je první 3D Planetárium v ČR.
  • Muzeum Karla Zemana je partnerem portálu Vanili.cz. Představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil československé scifi filmy a českou kinematografii 20. století. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.
  • Jsme mediální partner festivalu sci-fi filmů Future Gate.
  • VANILI.cz je hrdý partner 1. půlnoční projekce promítání scifi filmu INTERSTELLAR v ČR, které se konalo dne 5.listopadu 2014 od 23:59h v kině Bio Oko.
  • Scifi web VANILI.cz je partnerem největšího pražského festivalu popkultury PragoFFest.
  • Mediálně podporujeme západočeský festival OstroFcon
  • Jsme partnerem festivalu erotiky ve scifi a fantasy ErotiCon

Rádi podpoříme i váš projekt! Kontaktujte nás! ... anebo můžete vyzkoušet samoobslužný online formulář na propagaci vašeho díla.

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi támatiku sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Miliony zobrazených stránek

Návštěvnost našeho scifi a fantasy online magazínu stále roste. V srpnu roku 2014 jsme překonali hranici 200.000 zobrazení měsíčně a v lednu 2015 byla překonána hranice 300.000 zobrazených stránek měsíčně. Od 1.1.2014 do 11.11.2017 e-magazín Vanili.cz zobrazil více než 7.300.000 stránek. Děkujeme všem fanouškům a uživatelům, že náš web plný fantazie stále a opakovaně navštěvují!

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit