svesmír

Scifi portál pro všechny fanoušky science fiction

Aktuality, kuriozity a novinky ze světa SF a fantazie

Do kin se blíží horor Svatý Mikuláš

Do kin se blíží horor Svatý Mikuláš

Publikováno: 22.10.2014

Svatý Mikuláš je hororový, duchařský film o studentech, kteří zabloudili v temnotě. Bojíte se rádi? Zajděte si na nový český film plzeňského režiséra Petra Smazala do kina!

Čistíme svět fantazie

Čistíme svět fantazie

Publikováno: 20.10.2014

ZAČALO DIGITÁLNÍ RESTAUROVÁNÍ PRVNÍHO FILMU KARLA ZEMANA
v rámci projektu Čistíme svět fantazie

Sci-fi na FanCity

Sci-fi na FanCity

Publikováno: 17.10.2014

Zveme vás na FanCity ve dnech 30. 10. - 2. 11. 2014 do Chotěboře a rádi bychom vám přiblížili alespoň malý výběr pořadů z celkového počtu přes 120. Účastníky čekají tři programové linie i velká herna videoher a deskovek.

Film JSME VETŘELCI! nabízí nejvíc 3D efektů

Film JSME VETŘELCI! nabízí nejvíc 3D efektů

Publikováno: 16.10.2014

Největší množství 3D efektů ze všech promítaných filmů nabízí novinka plzeňského 3D Planetária v Techmania Science Center. Jmenuje se JSME VETŘELCI! a formou srozumitelnou i malým divákům hledá odpověď na otázku, zda jsme skutečně vesmírní jedináčci.

Přehled nejlepších scifi filmů za posledních 25 let!

Přehled nejlepších scifi filmů za posledních 25 let!

Publikováno: 14.10.2014

Baví vás scifi filmy? Mrkněte se na přehled nejlepších scifi filmů za posledních 25 let!


Vítejte ve světě scifi a v říši fantazie!

robot

Sci-fi portál VANILI.cz vám nabízí originální scifi obrázky, nejlepší SF filmy, sci-fi povídky a prostor k diskusi o všech tématech spojených s žánrem science fiction. Jsme zcela otevřený fanouškovský SF portál, který obsahuje všechna vědeckofantastická témata (například úžasné filmové scifi ságy) a novinky. Najdete u nás i scifi komiksy a zajímavé rozhovory s celebritami. Doporučujeme vám také navštívit stránku scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

 

Chceme být nejlepší sci-fi online portál, a proto nabízíme všem kreativcům prostor pro prezentaci svých děl a ostatním čtenářům a uživatelům dáváme možnost vše komentovat, hodnotit, kritizovat či chválit. Píšete fantastické povídky o cestování v čase? Kreslíte ufouny, vesmírné lodě nebo bitvy v časoprostoru? Pošlete nám svá dílka, rádi je zveřejníme!

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

 


 

Ukázka úžasných obrázků z galerií na Vanili.cz