vesmír

Scifi portál pro všechny fanoušky science fiction

Aktuality, kuriozity a novinky ze světa SF a fantazie

Terminátor 5 v roce 2015

Terminátor 5 v roce 2015

Publikováno: 28.9.2014

Zajímá vás série scifi filmů o terminátorech? Máte rádi Arnolda Schwarzeneggera? Prohlédněte si kompletní příběh terminátorů, který začal roku 1984 a pokračuje až do roku 2015!

Krátký zábavný scifi film Černá díra

Krátký zábavný scifi film Černá díra

Publikováno: 27.9.2014

Nevyspalý, znuděný, unavený úředník náhodou objeví zajímavou, přímo magickou černou díru. Chamtivost úředníka zcela pohltí a malér je na světě. Mrkněte se na krátký zábavný scifi filmík.

Videoklip RITA ORA - Radioactive

Videoklip RITA ORA - Radioactive

Publikováno: 26.9.2014

Pro zpestření dne si pusťte videoklip Radioactive. Tenhle hudební klip by měl fanouška scifi potěšit. Hezký den všem!

Festival her a fantastiky FanCity

Festival her a fantastiky FanCity

Publikováno: 24.9.2014

Začíná podzim. Padá listí. I nálada. V Chotěboři na FFku bylo tak skvěle, proč čekat ještě tolik měsíců na další? Nemusíte! Připomeňte si FF v Chotěboři. Papučový con v hotelu? A podstatně levnější, s více pořady a velkou hernou videoher a deskovek? Prostě FanCity. 30. 10. - 2. 11.

Muzeum Karla Zemana slaví 2. narozeniny!

Muzeum Karla Zemana slaví 2. narozeniny!

Publikováno: 22.9.2014

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!
Už za tři týdny oslaví Muzeum Karla Zemana 2. výročí své existence. Oslavy, které se budou konat od 10. do 12. října, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová.


Vítejte ve světě scifi a v říši fantazie!

robot

Sci-fi portál VANILI.cz vám nabízí originální scifi obrázky, nejlepší SF filmy, sci-fi povídky a prostor k diskusi o všech tématech spojených s žánrem science fiction. Jsme zcela otevřený fanouškovský SF portál, který obsahuje všechna vědeckofantastická témata (například úžasné filmové scifi ságy) a novinky. Najdete u nás i scifi komiksy a zajímavé rozhovory s celebritami. Doporučujeme vám také navštívit stránku scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

 

Chceme být nejlepší sci-fi online portál, a proto nabízíme všem kreativcům prostor pro prezentaci svých děl a ostatním čtenářům a uživatelům dáváme možnost vše komentovat, hodnotit, kritizovat či chválit. Píšete fantastické povídky o cestování v čase? Kreslíte ufouny, vesmírné lodě nebo bitvy v časoprostoru? Pošlete nám svá dílka, rádi je zveřejníme!

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

 


 

Ukázka úžasných obrázků z galerií na Vanili.cz