Scifi portál pro všechny fanoušky science fiction

Aktuality, kuriozity a novinky ze světa SF a fantazie

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Publikováno: 18.9.2014

Ork Krimp má špatný den. Podívejte se na úžasný fantasy akční film plný kouzel, soubojů, akce i humoru.

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Publikováno: 18.9.2014

Jsou spisovatelé snesitelně sentimentální (William Saroyan), nicméně máme také občas „na talíři“ tvůrce opakovaně šokující. Drze. Poťouchle. Provokativně. Úchylně i neúchylně. A takovým autorem byl i sci-fi mistr Rober Bloch (1917-1994), od jehož úmrtí je to 23. září 2014 dvacet let.

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Publikováno: 15.9.2014

Staň se kosmonautem, leť na kometu a zažij stav beztíže! Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR, kterou společně připravilo Techmania Science Center a časopis Vesmír.

Dotkněte se vesmíru

Dotkněte se vesmíru

Publikováno: 12.9.2014

Za jakých podmínek může přežít ve vesmíru živý organismus? Jaká tajemství skrývá led z Marsu? Proč Magdeburské polokoule od sebe neodtrhne ani pár koní? A podaří se zachránit posádku Apolla 13 před otravou CO2? To vše mohou prožít, zkusit a zjistit návštěvníci plzeňského Techmania Science Center v nových programech laboratoří a dílen v rámci zVĚDAvého vesmíru.

Pusťte si sexy scifi videoklip!

Pusťte si sexy scifi videoklip!

Publikováno: 11.9.2014

Hledáte pohodové hudební videoklipy ke shlédnutí zdarma? Prohlédněte si nejlepší scifi video klipy, které jsme pro vás vybrali! Mrkněte na sexy klip: Ariana Grande - Break Free ft. Zedd


Vítejte ve světě scifi a v říši fantazie!

Sci-fi portál VANILI.cz vám nabízí originální scifi obrázky, nejlepší SF filmy, sci-fi povídky a prostor k diskusi o všech tématech spojených s žánrem science fiction. Jsme zcela otevřený fanouškovský SF portál, který obsahuje všechna vědeckofantastická témata (například úžasné filmové scifi ságy) a novinky. Najdete u nás i scifi komiksy a zajímavé rozhovory s celebritami. Doporučujeme vám také navštívit stránku scifi filmy ke shlédnutí zdarma.

 

Chceme být nejlepší sci-fi online portál, a proto nabízíme všem kreativcům prostor pro prezentaci svých děl a ostatním čtenářům a uživatelům dáváme možnost vše komentovat, hodnotit, kritizovat či chválit. Píšete fantastické povídky o cestování v čase? Kreslíte ufouny, vesmírné lodě nebo bitvy v časoprostoru? Pošlete nám svá dílka, rádi je zveřejníme!

Máte rádi scifi?

Líbí se vám sci-fi filmy, fantastické příběhy, dobrodružné povídky a nebo originální, magické, tajemné obrázky? Jste na správné scifi adrese! Pokud se zajímáte o žánr scifi a chcete nám pomoci s obsahem tohoto scifistického webu, kontaktujte nás. Uvítáme dobrovolné redaktory a přispěvatele, kteří mají rádi sci-fi. Pošlete nám zajímavé scifi texty, krátké povídky nebo sci-fi obrázky. Rádi soutěžíte? Máme pro vás literární soutěž O nejlepší nejkratší povídku. Chcete vědět o novinkách na našem webu a ve světě fantazie? Přihlaste se k odběru newsletteru.

 


 

Ukázka úžasných obrázků z galerií na Vanili.cz