banner
banner

Člověk v říši (ne)svobody

Člověk v říši (ne)svobody
28.10.2018
Člověk v říši (ne)svobody

Jussi Valtonen a Markéta Baňková

Jaký vliv má na člověka společnost a jaký jeho původ a rodinné vztahy? Je naše vůle skutečně svobodná? Nebo nevíme, co děláme, protože nemůžeme předvídat všechny důsledky našich činů? A jakou roli v našich životech hrají moderní technologie a nadnárodní společnosti, aniž jsme si toho mnohdy vědomi?

O těchto tématech budou diskutovat finský spisovatel a neurovědec Jussi Valtonen, autor psychologického románu Oni nevědí, co činí, oceněného prestižní cenou Finlandia, a česká spisovatelka a výtvarnice Markéta Baňková, autorka populárněnaučného bestselleru Straka v říši entropie a romance z času genetiky Maličkost.

Akce se koná v rámci festivalu Dny Severu 2018.

Finsky a česky, tlumočeno.

Jussi Valtonen (nar. 1974) vystudoval psychologii na Univerzitě v Helsinkách a neuropsychologii na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru. Jeho třetím a zatím posledním dílem je monumentální román Oni nevědí, co činí (2014, česky LEDA 2018), za nějž autor obdržel nejvýznamnější domácí literární ocenění Finlandia.
Markéta Baňková (nar. 1969) vystudovala Akademii výtvarných umění, obor grafika a nová média. V roce 2010 napsala a ilustrovala knihu bajek pro děti a dospělé Straka v říši entropie (nakl. Petr Prchal), která popularizuje některé fyzikální zákony a za niž obdržela cenu Magnesia Litera pro objev roku. V roce 2015 vydala novelu Maličkost (nakl. Argo) z vědeckého, studentského a lékařského prostředí.

Vstupné: 60 / 40 Kč Zdarma pro členy Klubu přátel DOX

 Zdroj: www.leda.cz Vstupenky na goout.czKam dál?

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!
Honza Vavřička, šéfredaktor magazínu Vanili.cz

Poznámka: Děkuji vesmíru za ocenění Aeronautilus pro náš web. Děkuji za podporu fanoušků a spisovatelů, kteří nás řadí mezi úspěšné projekty. Děkuji moc za odvedenou práci všem redaktorům, partnerským webům a firmám za spolupráci a vzdělávacímu systému v ČR za manažerské vzdělání.

Fotogalerie

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit