SCI-FI QUEST

Rubrika pro ortodoxní scifaře

IMAGE: Náš redaktor na volné endoprotéze, Michal Březina, se snaží ve svých rozhovorech představit nám kapacity ze světa české fantastiky poněkud jinak, než je běžný humanoid zvyklý, a to přesně mířenými kulantními otázkami. MiB pracoval dříve jako redaktor regionálního týdeníku nebo psal deníky hvězdné flotile z USS Enteprise – NCC-1701 (to je však hanebný drb). Na planetě Zemi se mu zatím podařilo prohnat přes tiskárnu fantasijní dílo Měsíční deník, jež pojednává o osudu posledního českého kosmonauta, který je konfrontován se světem známého britského literáta H. G. Wellse.

V první sérii zveřejníme interview s českými i slovenskými spisovateli, v kole druhém zůstaneme u psaní, ale pod palbu otázek přivedeme Pozemšťany zabývající se vydáváním knih, také dostanou zabrat lidi od filmu a v rukávu máme ještě pár skandálních pikantností z oboru. Sem tam vám předloží MiB ňuňurecenzi na nový film nebo knihu. Nuže, schovej svůj mek'leth, proradný Klingone a těš se, Sci-Fi Quest je tady.

Scifi quest Michala Březiny

23. 06. 2020
Nedávno přišla zpráva, že zemřel britský herec Ian Holm, který se neodmyslitelně vtiskl do mnoha významných filmů v žánru fantastiky. Naše topka představuje některé z nich.
05. 06. 2020
Na počátku bylo slovo. Vlastně několik slov, vlastně strašně moc mnoho slov, až z toho vznikla pentalogie, kterou Lucie Ortega nyní sjednotila a nově vydává jako e-book.
23. 09. 2019
Přemýšleli jste, že vyrazíte na horkou novinku Ad Astra? A jste si jisti, že na to máte nervy? Největší filmový prank se právě plíží českými kiny.