Krvavý rozhovor s kreativní maskérkou Míčou


1.6.2017

Přečtěte si rozhovor s Míčou - nebojácnou maskérkou zombíků, mrtvol, upírů a dalších horrorových monster!

JAK SES DOSTALA K FOCENÍ A MASKOVÁNÍ PRO MYSTERY ART PRODUCTION?

Jednoho krvavého dne mě viděli maskovat organizátoři na plzeňské akci Zombiewalk, jelikož jsem pochod absolvovala už o rok dříve a zlepšila jsem svou techniku, oslovili mě, abych pro ně oficiálně maskovala pro další ročník. Po něm přišel zakladatel MAPu Milánek Janků a zeptal se, jestli nechci něco spáchat. To, co vzniklo při prvním focení, jsme nijak nenazývali, až pak když se fotky začaly líbit, jsme si řekli, že z toho uděláme projekt.

Z JAKÉHO ÚSPĚCHU MÁŠ NEJVĚTŠÍ RADOST?

Úspěch je pro mě to, když mě lidi dokážou za odvedenou práci pochválit. Kolikrát je mi i odměnou, když se někdo zeptá na samotného maskéra toho "díla", nebo se ptají, jestli by mohli moje služby využít. Také mám opravdovou radost, když práce, kterou dotvořím, dopadne alespoň na dvojku. Ale osobně pokládám za velký úspěch namalování teď už kamaráda a hudebního interpreta Radka Dvořáka alias Skeliho, pro jeho hudební videoklip (malovala jsem mu na obličej skeletona).

CO JE NA TVORBĚ TEMNÉHO MASKOVÁNÍ NEJOBTÍŽNĚJŠÍ, CO ZABERE NEJVÍCE PRÁCE?

Za všechny maskéry na světě říkám, vymyslet návrh! Kolikrát přijde někdo s nápadem, příběhem a dějem a člověk k tomu musí doplnit něco, aby to vypadalo co nejreálněji, což je věc druhá.

CO TĚ CELKOVĚ LÁKÁ NA TEMNOTĚ?

Jak je sama o sobě tvořivá a kolikrát neokoukaná a šokující.

CO PŘIPRAVUJETE S MYSTERY ART PRODUCTION DO BUDOUCNA?

22. 6. vyrážíme s naší fotografkou na akci zvanou Junk town do Bratronic s naší výstavou. Taktéž bych ráda slíbila další a další focení, ale to je všechno ve hvězdách.

PLÁNUJEŠ NĚJAKÉ SAMOSTATNÉ PROJEKTY?

Nechci to nazývat samostatným projektem, protože v téhle branži sám nikdy nikdo nic neudělá, ale mám s týmem rozjednaný projekt, který jsem zatím z časových a finančních důvodů nevytáhla, ale něco se mi už rýsuje po papírech.

MÁŠ RÁDA SCI-FI FILMY?

Toť otázka, na kterou asi nijak uceleně odpovědět nemůžu. Prostě asi jak který. Provázely mě asi už odmala a favoritem je stále E.T. – Mimozemšťan a novodobý animák Vall-i . Takže se dá říct, že mám ráda spíše ty pohádkovější.

KDYBY BYLO MOŽNÉ CESTOVAT ČASEM, KAM BY SES VYDALA?

Do dob uherské hraběnky Elisabeth Báthoryové. To je pro mě hrdinka a ráda bych zjistila, naprosto nezávisle na knihách a filmech, jak to doopravdy bylo. Je pro mě záhadná osobnost a silná žena, která musela být neobyčejně chytrá.

VĚŘÍŠ V EXISTENCI MIMOZEMSKÉHO ŽIVOTA?

Věřím, že ve vesmíru je toho hromada neobjeveného a něco v tom smyslu tam určitě je. Asi ty bytosti nechci nazývat mimozemšťané, protože to je neskutečně tuctové slovo a mnoho lidí si pod tím představí prostě příšeru z vesmíru.

S JAKOU NADPŘIROZENOU BYTOSTÍ BY SES CHTĚLA A DOKÁZALA POMILOVAT?

Já ti nevím, určitě chtěla, ale jestli i dokázala… s mojí velkostí 156 cm by bylo zajímavé asi si to rozdat s Falcem z Nekonečného příběhu. Nestihla bych ani zjistit, kde začíná a kde končí jeho tělo a už by bylo po akci :D.

CO SE TI NEJVÍCE LÍBÍ NA WEBU VANILI.CZ?

Jako redaktorka hudebního webu obdivuji nadšení a hemživost příspěvků, které tam panují. Také se mi líbí přehledná sekce filmy a i když se tam všechno točí kolem sci-fi tak je super, že to tam není právě jen o filmech.

Děkujeme za rozhovor

Článek pro vás připravili Honza Vavřička a Kristina Haidingerová.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.

Poznámka redakce: Na fotografii s hoříčím srdcem spolupracovala Míča se spolumaskérem Jiřím Märzem.

Foto: Michal Fiala, Markéta Hlavatá a Karel Kovařík

Foto "Míča s logem Vanili.cz": Tomáš Liška

Web: TomasLiska.cz

Facebook: TomasLiskaFotograf