Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

17. 12. 2019
Magazín Vanili byl stejně jako v předchozích dvou letech mediálním partnerem HorrorConu a jeho knižního projektu. Třetí antologie je na světě, a čtenáři mají možnost přečíst si povídky svých oblíbených autorů horroru a poznat další nové tváře. Právě na ty se zaměřujeme v našich rozhovorech. Jako druhého si představíme Ondřeje Kocába.
09. 12. 2019
Magazín Vanili byl stejně jako v předchozích dvou letech mediálním partnerem HorrorConu a jeho knižního projektu. Třetí antologie je na světě, a čtenáři mají možnost přečíst si povídky svých oblíbených autorů horroru a poznat další nové tváře. Právě na ty se zaměříme v našich rozhovorech.
07. 12. 2019
Během první adventní neděle letošního roku uvedl Institut současného umění v Londýně digitálně restaurovanou verzi populárního českého snímku režiséra Karla Zemana – Cestu do pravěku. Projekce se zúčastnili slavný britský filmový režisér John Stevenson,
a ředitel světově uznávaného vydavatelství restaurovaných filmů Second Run, Mehelli Modi.
Letos digitálně restaurovaná Cesta do pravěku byla uvedena kromě Velké Británie, také např. v Indii nebo v Kuvajtu.

Archiv starších článků