Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

20. 01. 2020
Peter Jelínek je v našich končinách známý pouze milovníkům steampunku nebo takovým šílencům, jako je autor této recenze, neboť se bez bázně a hany vrhá do čtení textů ve slovenštině. Je to tak – byť je Le Sabotage již třetí autorovou knihou, v češtině si ji zatím nepřečtete a je to vážně škoda.
Za recenzí následuje krátký rozhovor...
15. 01. 2020
Comic-Con Prague odtajnil seznam hlavních hvězd z řad spisovatelů, scénáristů a komiksových tvůrců, kteří se zúčastní besed a diskusí v rámci literárního a komiksového programu. Historicky první Comic-Con Prague proběhne v termínu 7.- 9. února 2020 v pražském O2 universu.
14. 01. 2020
Roku 2019 vyšel v českém překladu Atlas literárních míst Cris Oliverové. Jeho španělský originál je o rok starší. Publikace se taky zdá v určitém směru „zbytečná“, a přece je – samozřejmě – nádherná.

Archiv starších článků