Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

20. 02. 2020
Doposud nejlépe hodnocená třetí řada seriálu Preacher zanechala u diváků opět rozporuplné pocity. Hlavní herecká trojice vám již dokázala, že jakmile si začnete domýšlet dějovou linku příběhu, stane se něco, co vás vyvede z omylu. Ačkoliv se příběh čtvrtou řadou blíží ke konci, jeho závěr se dá popsat jako božská hra vesmírných živlů, která je opět plná černého humoru a krvavých bojových scén. Nenechte si ujít premiéru dnes 20. února od 22:00 hod. a vychutnejte si hned dva díly za sebou na telev
19. 02. 2020
Autoři publikace Krev, slzy a sperma úvodem nedoporučují knihu „duševně a emocionálně labilním jedincům, zejména dětem, milovníkům uměleckých filmů a kojícím mužům“. Je to vtip, nicméně pro děti ta práce vskutku vhodná není. Pro ještě výraznější snížení rizika ji navíc její tvůrci doporučují číst pouze s brýlemi, které (jak zjistíme) opravdu lze vystřihnout z přední chlopně obálky.
17. 02. 2020
„Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit však našeho „Mořského koníka“ vyžaduje spíše než štěstí velké množství úsilí. Není totiž téměř vidět. Je tmavý, je daleko a je na obloze.
16. 02. 2020
Praha, 13. února 2020 – Na první ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague dorazilo do pražského O2 universa 23 tisíc fanoušků sci-fi a fantasy. Pro návštěvníky byl připraven velmi nabitý a pestrý program čítající nejen setkání s filmovými herci a dalšími umělci a besedy s nimi, ale i promítání, workshopy, soutěže, výstavy a také cosplay, hraní videoher či deskoher. Již nyní je potvrzen termín druhého ročníku, a to 12.–14. února 2021.
14. 02. 2020
Bojíš se pekla? A co když to není to jediné, čeho se bát? Ne, tohle není křesťanská brožura, tohle je válka. Krutá válka mezi nebem a peklem, ve které se skupina lidí snaží přežít. Jestli se to povede? To nevím. Ale bude to pořádná jízda.
12. 02. 2020
Autoři fantasy jsou schopni si vymýšlet stále nová a nová zvířata, ne-li nová a nová pohlaví. Ale nikoli pokaždé je to třeba. Někdy stačí sáhnout do už existujících mytologií a zvěrohodnit některé známé mytické monstrum. Občas ani není třeba jeho obrysy moc přibrušovat, už jsou dostačující. A to zvíře vlastně ve starověkém panteonu jenom čekalo na svůj příběh...
11. 02. 2020
Pamatujete si, jaké hazardní hry hrají vaši oblíbení hrdinové ve fantastických filmech? Připravili jsme pro vás několik zajímavých faktů ohledně futuristických druhů zábavy v žánrových snímcích.
06. 02. 2020
Už tento víkend! Již 7. – 9. února 2020 poprvé v České republice proběhne v pražském O2 universu celosvětově nejslavnější festival pop-kultury Comic-Con! Festival se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. Na jediné akci se setkáte s nevídaným množstvím herců, komiksových výtvarníků, spisovatelů a dalších umělců.
04. 02. 2020
Tvůrce science fiction, pilný překladatel, zručný modelář a jachtař, námořní kapitán, spoluautor slovníku i spisovatel non fiction, tím vším je František Novotný (*1944), autor knih Bradburyho stín (1991), Křižník Thor (2012) anebo Valhala (2014). A výsledkem jeho poutí ve stopách klasických románů Arthura Ransoma se stal průvodce Za tajemstvím Vlaštovek a Amazonek (2012). Ale tou nejprodávanější jeho prací zůstává adaptace Robinsona (2005) a není tedy divu, že se nakladatelství Albatros obrátil

Archiv starších článků