Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

07. 04. 2020
To slovo "superúplněk" je jak z akčního filmu, no ale když se tak zažilo, tak dobře. V noci z úterý na středu (7. / 8. dubna 2020) nás čeká tzv. superúplněk. Tímto pojmem označujeme úplněk, který nastává v době, kdy je Měsíc na své eliptické dráze kolem Země zároveň k Zemi nejblíže.
06. 04. 2020
Druhá část klasiky Karlík a továrna na čokoládu je ryzí science fiction, i když pro děti. Pracuje s řadou podivuhodných hypotéz o „pohybech“ duše (či čeho) před naším narozením a přivádí na scénu mimozemský „šmejd“ jak z Burtonova Mars útočí! Nepřehnaně, zato uspokojivě dopoví, nač jsme byli zvědavi po dočtení prvého dílu.
02. 04. 2020
Snad žertuji, jenže... v hrůze z viru jsem zavzpomínal na dvacet let svého čučení na filmy v biografech. Jenom na těch prvních dvacet. Sci-fi bylo, pravda, méně - a hororu jako šafránu. Jsou to vzpomínky chabé a jiní toho viděli 100x víc, ale... Ale pochopte, psal jsem v touze, aby nám kina ještě vůbec někdy otevřeli...
01. 04. 2020
... Pokud máte doma začínající anebo i pokročilé, ale k smrti znuděné čtenáře, zkuste navštívit e-shop Crew Kids. Třeba vám a vašim dětem komiksy z produkce Nakladatelství CREW ukrátí čekání na konec karantény.
31. 03. 2020
Román Roberta Silverberga o telepatovi Umírat v nitru (1972) mají mnozí za jeho nejlepší dílo. Hle, s odstupem 20 let mu však začala na paty šlapat Pustá duše (1992) Dana Simmonse. Jistě: jsou další povídky o osudu telepatů. Aktuálně ovšem nejspíš srovnejme tato dvě díla (Pustá duše vyšla česky teprve před několika měsíci).
28. 03. 2020
Francouzský kreslíř Albert Uderzo (25. dubna 1927-24. března 2020) zemřel v úterý v nedožitých 93 letech a bez (doložené) souvislosti s aktuální epidemií. Spolu s geniálním scénáristou René Goscinnym (mj. autorem skvělého filmu o pařížském podzemí Krysy z temnot, 1974) vysnili roku 1959 skupinu imaginárních Galů ze vsi v Bretani okolo roku 50 před Kristem. Asterix, Obelix, druid Panoramix a spol. jsou dík lektvaru posledně zmiňovaného mága obdařeni nadlidskou silou, jíž drtí celé římské legie.

Archiv starších článků