Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

29. 04. 2020
Blade Runner, Matrix nebo Alita. Kultovní sci-fi filmy i nejnovější marvelovky vypadají nejlépe na plátně. Jedinečný filmový zážitek si ale můžete vychutnat i v obýváku. Poradíme vám, jak si vybudovat domácí kino se vším všudy.
27. 04. 2020
Krvesajové vládnou světu od nepaměti. Upíří společenství rozdělené do klanů se snaží spravedlivě vládnout lidem. A jak nás ve své trilogii Bratrstvo krve přesvědčil František Kotleta i chránit je před žlutou lůzou z vesmíru.
25. 04. 2020
Jsou autoři tradiční. Víme, co čekat od Kotlety, například. Pak jsou však tvůrci fantastiky zcela nevyzpytatelní, a kdyby náhodou jejich dílo padlo v budoucnosti do jedné zásuvky s Kafkovou Proměnou, ani bych se tomu nedivil. Ono i mluvit s Radovanem Lovčím je zážitek až psychedelický.
22. 04. 2020
Sir Arthur Conan Doyle(1859-1930) byl vynikající mystifikátor a především vypravěč. Vedle Sherlocka Holmese stvořil i několik dalších prozaických cyklů. Asi nejzábavnější jsou povídková Dobrodružství brigadýra Gérarda (kompletně česky 2009), jejichž hrdina je jakýsi Clouseau z filmů o Růžovém panterovi vsazený časově již do Napoleonových služeb.
21. 04. 2020
Univerzita Karlova znovu vydala knihu, která je jednou z adeptek na první českou sci-fi: Pleskačův Život na Měsíci. Dílo má deset „částek“, a chcete-li zvědět, „Proč jsem se dostal do modré komory“, čtěte rovnou tu sedmou. Ale přijdete o dost.
16. 04. 2020
Semknutá vesnice, několik podivínů a jedno pološílené zvíře. To jsou ingredience, které Markovi Enzechštejnovi pěkně rozvíří vyšetřování a zároveň rozproudí děj netradičního horroru Prasa od slovenského autora Ivana Kučery.

Archiv starších článků