Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

19. 05. 2020
AMC, stanice stojící mimo jiné. za seriály ze známého světa The Walking Dead, si udělala malou odbočku a oživila mrtvé na Novém Zélandu. Zápletka zůstává podobná, avšak prostředí a zpracování je naprosto odlišné.
19. 05. 2020
Amulett je obyčejná, lehce odrostlá holka ze Sudet, fotografka, která nedávno nafotila promo pro nakladatelství Epocha. A to zdaleka není všechno...
16. 05. 2020
Komiksová série Mýty scénáristy Billa Willinghama pracuje s poměrně prostou, ovšem ve své jednoduchosti geniální myšlenkou. Jak by se žilo známým i méně známým pohádkovým postavám, kdyby byly nuceny opustit své pohádkové životy a žít v současném New Yorku?
14. 05. 2020
Česky vyšel nejlepší Kuttnerův román. Respektive nejlepší román Henry Kuttnera a jeho manželky C. L. Mooreové. Možná měla hlavní podíl ona, možná on, to se již nikdy nedozvíme, ale jisté je, že elity této knihy lze žertem přirovnat i k současným členům vlády.
04. 05. 2020
Po Dračím městě se společně s našimi hrdiny ocitáme pod hladinou, kde musí podstoupit tvrdý výcvik, aby se mohli přidat do řádu Tajemných, což je vyspělá a utajená ještěří společnost. Podaří se jim překonat nástrahy, včetně svých vnitřních démonů a uspějí?
03. 05. 2020
Tak nějak všichni víme, že František Kotleta je Leoš Kyša. A zatímco Franta píše splatter (tedy v podstatě), tak Leoš píše ty vážnější věci. Kdo si vzpomene na Poutníka z Mohameda nebo povídkovou sbírku Válkotvůrci, ví, že Leoš/Franta umí psát i knihy s přesahem. K nim se rozhodně řadí jeho poslední kniha Underground.

Archiv starších článků