Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

04. 06. 2020
Lovci Maxwell a Bradley se místo v letním lese najednou ocitají uprostřed polí zavátých sněhem. A co víc – cítí, že jsou pronásledováni. Pronásledováni hrůzou, kterou má za nedlouho na vlastní kůži poznat i mladá Lily Benettová. Ta má totiž tu smůlu, že nedaleko takového místa uvízne během cesty na dovolenou.
03. 06. 2020
Naprosto neopakovatelný spisovatel Howard Phillips Lovecraft takřka nebyl s to pustit z ruky kterýkoli cizí rukopis, aniž by se v něm takříkajíc POVRTAL.
Věru že i tenkrát, když se ho o vrtání naprosto nikdo neprosil. A tak wow! A dík. I poděkujme u oltáříku za kredencí všem bohům – JEHO I NAŠIM – za tuhle skvostnou schopnost, vždyť všech skvělých lovecraftovin by dnes BEZ NÍ bylo daleko, ach, předaleko MÍŇ.
29. 05. 2020
Lilly je sebevědomá, bezstarostná a trochu unuděná dívka. Po smrti rodičů se prodírá každodenní rutinou, která ji stejnou měrou uklidňuje, jako otravuje.
Dokud se nedozví o nehodě svého bratra. Právě ta se stane spouštěčem děsivých zážitků, o které tak úplně nestála.
25. 05. 2020
Bohové opustili svět, zemřeli, nebo prostě zmizeli a světu vládne démon Koldun. Jen ve stínu hvozdu se sem tam krčí chudobná vesnice či chátrající srub. Svět obestírá temnota a naděje na obrat k lepšímu se ztrácí v mlhách
20. 05. 2020
Václav Dvořák, autor ryzí science fiction Písečníci a bludný asteroid (2018), chystá další projekt, tentokrát poněkud dramatičtějšího rázu. Jde o knihu „Já, Finis“, která je ze světa, odkud se „prostě a nejednoduše“ ztrácejí chlapci...

Archiv starších článků