Hledáte novinky ze světa scifi filmů, literatury nebo zajímavosti z oblasti science fiction? Přečtěte si aktuality, které jsme pro vás připravili. Točíte film? Potřebujete mediální podporu? Pořádáte filmový festival? Patříte mezi celebrity? Organizujete setkání scifistů či fanoušků obdobného žánru (fantasy, mystika, horor)? Napište nám!

Přehled scifi novinek a zajímavostí

09. 07. 2020
Na počátku knihy stála prostá otázka: co by lidé dělali, kdyby se první rasa, na kterou ve vesmíru narazí, podobala tomu nejkrvelačnějšímu monstru, jaké jsme si kdy dokázali představit.
05. 07. 2020
Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2020 získal snímek „Tatranští skřítci“, jehož autory jsou Daniel Ščerba a Miloslav Druckmüller.
26. 06. 2020
Filmy s tematikou Star Treku patří mezi žánrové klasiky sci-fi, které si nemůže nechat ujít žádný z fanoušků. Právě fanouškovská základna světa Star Treku je opravdu široká a každoročně to můžeme vidět na nejednom Comic Conu. Nová doba si však žádá nové hrdiny, a také Star Trek si touto proměnou prošel. Musel si jí projít. Čím jsou filmy s tématikou Star Treku dnes?
23. 06. 2020
Jak to vypadá s domácí hororovou scénou? Neminuli jste některé tituly? Co nového se chystá?

Archiv starších článků