Science fiction

Science fiction je pojem vyjadřující žánr či styl literární, filmové, obrazové anebo jiné tvorby, která se zaměřuje na jevy obsažené ve vědeckofantastických dílech jako jsou scifi filmy, komiksy nebo povídky. Nebo je scifi životní styl? Každopádně je science fiction anglický výraz, který můžeme přeložit jako přídavné jméno "vědecko-fantastický".

Pro science fiction je často užívána zkratka sci-fi nebo SF. Pro science fiction je typické, že v dílech tohoto vědecko-fantastického žánru se setkáváme s fantastickými vynálezy (cestování v čase, super-zbraně, kolonizace planet, virtuální světy, nové komunikační a IT technologie, apod.), které jsou založeny na vědeckých základech.

Přitažlivý svět science fiction

Science fiction je světový fenomén, který ovlivňuje náš každodenní život. Čteme sci-fi knihy, s oblibou chodíme na sci-fi filmy do kina, v televizi sledujeme sci-fi seriály a autoři píší scifi povídky, ve kterých svými vizemi předvídají budoucnost lidstva. Vždyť to, co bylo před léty považováno za scifi, je nyní skutečnost (ponorky, počítače, 3D televize, mobily a další technologické vynálezy). V žánru science fiction také nesmíme opomenout ilustrátory a malíře, kteří tvoří úchvatné scifi obrázky.