Základní tipy, jak na dokonalý make-up

25.06.2024

Líčení je okouzlující proces, s jeho pomocí můžete nejen rozjasnit svůj vzhled, ale také sjednotit tón pokožky a skrýt nedokonalostí. Proto je důležité se naučit správně aplikovat všechny dekorativní produkty. V tomto článku vám prozradíme několik tipů pro vytvoření dokonalého make-upu.

Všechno co budete potřebovat k vytvoření ideálního líčení očí, rtů a obličeje najdete v internetovém obchodě makeup.cz, klikněte zde https://makeup.cz/brand/215881/.

1. Zdravá a dobře upravená pokožka

Toto je pravděpodobně nejdůležitější pravidlo. Dokonalý vzhled make-upu záleží nejen na kvalitě a ceně vybrané kosmetiky nebo její značky. Ve větší míře záleží na stavu pleti, na kterou je makeup nanesen. Koneckonců, i ten nejdražší make-up může vypadat nedbale, pokud pokožka není dobře upravená.

Proto je péče o pleť prvním a nejdůležitějším krokem na cestě ke krásnému tónu obličeje. Měli byste dodržovat základní pravidla každodenní péče a postupů a také mít svůj vlastní individuální set pečujících produktů. Stav vaší pleti přitom bude záviset na dvou faktorech: pravidelnosti a fázích péče.

2. Výběr dokonalého make-upu

Každý z nás by měl mít dva make-upy: pro denní a večerní líčení. Pro denní líčení je vždy lepší zvolit make-up s jemným krytím, přes který bude vaše pleť lehce prosvítat. Jedná se o BB-krém, CC-krém a další lehké tónovací báze, které se nanáší ve velmi tenké vrstvě.

Pro večerní líčení, kdy pleť musí mít dokonalý vzhled, budou se hodit produkty se silnými krycími schopnostmi, které vytvářejí efekt bezchybné pleti. Při večerním líčení používáme sytější odstíny kosmetiky (oční stíny a rtěnky), podle toho by měla být pleť pod takto výrazným líčením dokonale sjednocená.

3. Výdrž očního líčení

Aby vám líčení očí vydrželo co nejdéle, dodržujte několik důležitých pravidel:

  1. Před aplikací očních stínů je nutné důkladně vyčistit oční okolí. K tomu byste si měli pořídit odličovač očí – ideálně dvoufázový, protože čistí šetrněji a nepoškozuje jemnou pokožku.
  2. Před nanesením suchých stínů byste pod ně měli nanést podkladovou bázi. Může to být speciální báze nebo krémové stíny.

Několik tipů, jak se nalíčit aby vaše oči byly ještě výraznější:

  • Naneste světlé perleťové stíny do koutků očí pro svůdný a otevřený vzhled;
  • Pro optické zvětšení očí, bude se hodit bílá tužka. Dokáže oko krásně otevřít, pokud ji nanesete do vnitřní spodní linky;
  • Před nanesením řasenky řasy lehce přepudrujte, tím získají větší objem.

4. Dokonalé rty

Rtům je třeba věnovat zvláštní pozornost. Mnoho lidí aplikuje rtěnku přímo na suché rty. Samozřejmě to můžete udělat i vy, ale pokud zkusíte nejprve použít speciální peeling, uvidíte, že se vám rty zjemní a vyhladí. To zajistí rovnoměrné krytí a snadnou aplikaci rtěnky.

komerční sdělení