Zajistit si kvalitní servis manipulační techniky je prvořadé

23.09.2021
Práce v různých provozovnách nebo na stavbách se nedá vykonávat pouze za pomocí lidské síly. Ani starodávné pyramidy se nestavěly beze strojů a dnes to samozřejmě není jiné.

V moderní době však již nepřemisťuje stavební kvádry a další těžký materiál pomocí zvířat a položených kmenů, ale prostřednictvím různých druhů manipulační techniky.

Když se stroj porouchá

Pod pojmem manipulační technika si můžete představit ledacos. Může jít třeba o vozíky ve skladech nebo v obchodech, jeřáby či jiné přepravní či stavební stroje. Všechny tyto druhy strojů se už vyrábějí mnoho generací, a ne každá firma si může dovolit obměnit svůj vozový park pokaždé, když se na trhu objeví nové technologie.

Nejedná se totiž o zrovna nejlacinější hračky, ale o milionové investice. Používáním starších strojů se sice dá docela ušetřit, nicméně se tím na druhou stranu zvyšuje riziko možné technické poruchy.

Ty bývají docela nepříjemné, zvláště, když se během krátké doby porouchá více strojů či to odnese sice jeden, ovšem vysoce důležitý typ, třeba jeřáb. V takovém případě je nutné využít servis stavebních strojů.

Dočasná náhrada

Vzhledem k tomu, že práce nemůže kvůli jedné závadě stát, většina kvalitních servisních firem nabízí svým zákazníkům dočasnou adekvátní náhradu. Přeci jen, každý den, kdy se nepracuje, může stát stavební firmu miliony, což není zrovna málo.

Samozřejmě, že ne vždy je možné dopravit stroj tak rychle, aby se práce nepřerušily vůbec. Hodně záleží na typu stroje a také na místě, kde je potřeba. Nikdo totiž neskladuje veškerou náhradní manipulační techniku pod jednou střechou. Většinou jsou rozmístěné po pobočkách, takže může chvíli trvat, než se práce budou moci zase rozjet.

Pravidelné revize

Podobným potížím se však dá předcházet, a sice za pomocí pravidelných revizí. Ty jsou samozřejmě předepsané zákonem, ovšem nikde není řečeno, že třeba taková revize jeřábu, co je v zátěži dnes a denně, by nebyla potřebná častěji, než je stanoveno.

Komerční sdělení. Fotka od Peter H z Pixabay