Vzpěračka Julie Švecová není dominantní holka do postele

13.01.2017
Julie Švecová je sympatická mladá dáma, která váží cca 65 kg. Dokáže však v mrtvém tahu zvednout 115kg a v dřepu 120kg a vzepře 75kg v trhu a 89kg v nadhozu. Julie Švecová se narodila 29.června 1984 ve znamení raka. Tato česká vzpěračka má na svém kontě několik medailových úspěchů a především je mistryní ČR ve vzpírání.

Na jednu ze svých stříbrných medailí je Julie obzvlášť hrdá, protože ji získala na VC Ostravy, která bývá tradičně pořádaná zároveň s třetím kolem ligy žen. Na Velké Ceně Ostravy bylo asi 32 žen z ČR a SR a Julii porazila pouze Lenka Orságová-Kenisová, což je naše nejlepší vzpěračka.

Julie Švecová je také organizátorkou vzniku nového kalendáře pro rok 2015. Julie vymyslela a zrealizovala projekt, který prezentuje úspěšné české vzpěračky v hezkém kalendáři pro rok 2015. V kalendáři je 12 našich úspěšných vzpěraček v rozmezí 18 - 31 let. Na velké fotce můžete u každé vzpěračky vidět její krásu, na malé v růžku pak její sílu. Pod fotkou najdete jméno, nejlepší výkony ve vzpěračských disciplínách trhu a nadhozu, a nakonec i váhovou kategorii, ve které závodí.

Na úvod se musím zeptat, kolik je v ČR vzpěraček. Kromě Vás a Vašich sympatických kolegyň z kalendáře žádnou neznám.

Kolik je vzpěraček nevím, ale každý rok se dělá žebříček těch, co za minulý rok závodily. V aktuálním žebříčku je 61 závodnic.

Jako vzpěračka musíte mít větší sílu než mnoho mužů. Nehecují vás chlapi k poměřování síly? Nesází se s vámi, že vás porazí v páce?

Ano, občas se někdo takový ozve, nebo se se mnou chce poprat. Jde ale o cizí lidi, a co já vím, jde vždy o chlapy, kteří chcou prostě dominantní holku do postele. Už na to ani nereaguju. Někdy jsem si ale s pár kamarádama dala ze srandy páku, většinou, když už byli opilí :-). Jenže vzpírání není o síle, kterou bych využila při páce.

Julie Švecová je mistryně ČR ve vzpírání (2014)

Hodila se vám někdy vaše síla v nějaké krizové situaci?

V krizové asi ne, ale hodila se mi, když jsem nosila těch 500 kalendářů z auta, do auta, z auta do auta... :-D nebo občas už mě i doma využijí na skládání dřeva místo mytí nádobí, což byla do doby, než jsem začala vzpírat, spíš záležitost mé sestry, která byla vždy silnější.

Poznámka: Kalendář Vzpěračky 2015 si můžete objednat na adrese: www.vzperacky.cz

Foto ze sexy kalendáře Vzpěračky 2015

Jaké chlapy považujete za přitažlivé? Vzpěrače, kulturisty, svalnaté typy?

Mám dva ideály, ale zatím jsem skoro vždy chodila s klukem, který vypadal jako můj antityp :-D. Můj první ideál je tak akorát, cca 185 cm, 90 kg, svalnatý ale s nějakým tim přirozeným tukem, takže třeba právě vzpěrač, trojbojař, judista, atlet.. prostě jakýkoliv sportovec. K tomu černé krátké vlasy. Druhý typ je obr nad 110 kg, plešatý, velký, silný – třeba strongman. Dokud "si na něj vidí" přes pupek, tak je to akorát. Rozhodně by měl být sportovec.

Myslíte si, že ve vesmíru existuje mimozemský život?

Určitě. Minimálně nějací broučci :-).

Je někde ve vesmíru vyspělá mimozemská civilizace schopná mezihvězdných letů?

Pokud ano, myslím, že už by nás našli. Možná našli, a jen pozorují, kdo ví.. jsem v tomhle otevřená připustit obě možnosti.

Kdybyste se mohla podívat do budoucnosti na jednu věc, co by to bylo?

Ráda bych viděla dům, kde bydlí moje babička za 10 -15 let. Mám s ním spojeno mnoho vzpomínek, a doufám, že zůstane co nejdéle stejný, i když udržovaný. Jednou bych tam chtěla sama žít.

Kdybyste mohla číst myšlenky jedné osoby po celý týden, která osoba by to byla?

Určitě nikdo blízký. Slova v člověku zůstávají dlouho, a myšlenky by tu byly jako vyřčená slova, jen bych je měla bez kontextu. Asi bych si vybrala někoho, jehož myšlenky by mi mohly něco dát. Teď mě tak napadl třeba profesor Kolář. Za týden čtení myšlenek bych se asi mohla dost naučit :-) nejen v tom, co dělá při rehabilitaci se svými pacienty, ale i jak u toho přemýšlí, čeho si na pacientech všímá atd.

Foto Julie Švecové

Vzpomenete si, jaký fantastický film jste viděla naposledy a jak se vám líbil?

Myslím že ze SF žánru to bylo Zrození planety opic, a ten se mi líbil hodně. Mám ráda filmy, které dokáží vyvolat emoce, i když jsou naprosto nereálný :)

Jaký je Váš nejoblíbenější fantastický film a proč?

Jakákoliv Zeměplocha. Kreslená i zfilmovaná. Miluju knížky Zeměplochy, a vždy se ráda podívám, jak si kdo představil aktéry a místa, která já už si párkrát při četbě představovala. Zeměplocha je nejen vtipná, ale napsaná tak reálně, že jí to úplně věřím. Normálně si jakékoliv nelogičnosti ve filmech nebo seriálech všímám a vadí mi, pokud jich je moc, přestávám to sledovat jako hovadinu. V Zeměploše je jedna hovadina za druhou, ale tak dobře logicky propracovaná, že se od toho nedá odtrhnout :)

Samozřejmě mám ráda i dobře zpracované filmy s kouzelným snovým prostředím, hudbou která vtáhne do děje.. Teď si zas určitě nevzpomenu na všechny, ale třeba Pán prstenů se hodně povedl. U toho se mi líbil i více film než knížky.

Pokud by bylo možné cestování v čase, do jakých dob a na jaká místa byste se ráda podívala a proč?

K moři, kde je bílý písek a prázdné pláže, v jakékoliv době :D, do Portugalska, Austrálie, také v jakékoliv době. Jinak by mě třeba zajímalo z minulosti, když se lidé myli jen svátečně, jestli to byla taková lepší doba, nebo jestli to všude smrdělo jako u nás kolem bezdomovců. To mi stále vrtá hlavou. Možná bych i ráda nakoukla do Prahy za 20 a za 100 let, abych viděla, co nás tak čeká, ale raději bych se tam nezdržovala dlouho. Minulost mě láká více, tam se už nedá nic pokazit :-).

Kdyby přišla nabídka z Hollywoodu, chtěla byste si zahrát v akčním scifi filmu hlavní hrdinku?

Samozřejmě, že chtěla, ale bohužel bych nebyla ochotná tomu obětovat vzpírání. A měla bych asi i další podmínky (třeba že nebudu nahá apod.) Takže to by o mě museli fakt hodně stát, aby mi umožnili 3x týdně vzpírat :-D Jednou už jsem si zkusila, jaké to je být herečkou. Bylo to myslím jen na 10 dní, a štvalo mě tam toho hodně. Skončila jsem nemocná, protože se točilo v počasí na kabát a mělo to vypadat jako léto, točilo se i v noci ve vodě. Nicméně, byli na mě hodní a 3x za týden mě odvezli do Olomouce na trénink, jak jsem si to prosadila :-). Takhle s odstupem si říkám, že bych do toho klidně znovu šla, i když po tom natáčení jsem si řekla, že herečkou určitě být nechci.

Co byste vzkázala návštěvníkům fanouškovského sci-fi webu VANILI.cz?

Ať si scifi a fantasy nenechají sebrat realitou. Fantazie a sny jsou něco co nás dělá lepšími.

Děkuji za rozhovor!

Autor rozhovoru: Honza Vavřička. Foto: archiv Julie Švecová