Vyrážíme na outdoor

17.08.2022
Lákají vás outdoorové aktivity? Nocování pod stanem, nebo přímo pod širým nebem? Nedivíme se.

Pobyt v přírodě patří mezi největší životabudiče. Měli byste ovšem vyrazit patřičně vybavení. A co by ve výbavě outdoorového nadšence nemělo chybět?

Pojmem outdoor rozumíme celou řadu aktivit. Jedno mají společné. Jsou prováděné venku. Jedná se tedy o klasickou turistiku včetně té vysokohorské, kempování v přírodě, jízdu na kole, na koni, vodáctví, kanoistiku a celé řadě dalších.

Proč outdoor?

Je prokázáno, že čas strávený venku je pro lidské zdraví velmi prospěšný. Nejvíc z něj benefitují děti. Čím více času stráví venku, ideálně aktivním pohybem, tím jsou zdravější. Vyhýbají se jim respirační onemocnění a jsou i odolnější po psychické stránce. A na dospělé to platí jakbysmet.

Kvalitní vybavení

Zapomeňte ale na myšlenku, že se seberete a jen tak vyrazíte do přírody. Aby se pro vás pobyt na čerstvém vzduchu nestal noční múrou,musíte se na něj náležitě vybavit.

Kam vyrážíte a na jak dlouho

První otázka, kterou si budete muset zodpovědět, bude znít, kam jedete a na jak dlouho. Jinou přípravu žádá pobyt u vody, jinou na horách. Základem v každém případě je kvalitní outdoroové oblečení, stan, nafukovací karimatka a spacák. Neobejdete se však taky bez baterky, čelní svítilny a sady první pomoci. Budete-li v přírodě vařit, přibalte si kotlík, ešus, příbory, plechový hrneček a potřebné suroviny. Zkrátka vše, v čem si připravíte něco dobrého k snědku.

Myslete na pohodlí

Myslet byste však měli i na pohodlí. Zřejmě nebudete celé dny lítat od čerta k ďáblu, ale také se zastavit a rozjímat. Investovat rozhodně doporučujeme do pohodlné hamaky. Tu pak pověsíte mezi dva stromy, uložíte se do ní a zapomenete na strasti všedního dne.

Vyrážíte do hor?

Plánujete náročnější horolezecký výstup? Ten si žádá už detailnější přípravu. Základem je funkční několikavrstvé oblečení, nouzový bivak, horolezecký stan, horolezecké boty a nezbytné technické vybavení. Helma, úvazek, karabina, jistící pomůcky, lana, expresky, smyčky a spousta dalších věcí, které vám doporučí personál ve specializovaných outdoorových obchodech. Tak si to užijte.

Komerční sdělení. Fotka od Ben Frieden z Pixabay