Vydejte se na letní dovolenou po Česku

09.06.2023
Stále více lidí objevuje krásy našeho regionu. Ne každý totiž potřebuje k odpočinku pláže, palmy a moře. Pokud patříte mezi takové dovolenkáře, pak jistě oceníte tipy na letní českou dovolenou.

Ubytování v Českém Krumlově

Jak se říká, že pod svícnem je největší tma, tak u cestování to platí stoprocentně. Jen si řekněte, kolikrát jste si pomysleli, když jste náhodou narazili na půvabné místo v Česku, že je škoda to nevidět, když jej máte vlastně za humny. A že takových míst je. Vždyť třeba do Českého Krumlova jezdí lidé z celého světa! Dovolená v Českém Krumlově, to není jen kochání se krásnou architekturou. Toto město v jižních Čechách nabízí mnohem více, o čemž svědčí právě mnoho turnusů zahraničních turistů. Je tu nádherný Maškarní sál i zámecké divadlo, jedna z barokních výjimečností na světě. Samozřejmě nesmíme opomenout přírodní divadlo s otáčivým hledištěm. Kultury tu je opravdu nepřeberně, pořádají se tu výstavy, které lákají i Pražany. Kdo si chce užít přírody, nabízí se jedině hrátky na vodě, bez Vltavy, která objímá staré město i hradní ostroh, by to nebyl Český Krumlov. Užijete si výletů na lodích, raftech, můžete si je sjet i v noci, nabízí se i vyhlídkové plavby. A mrknout se na medvědy, kteří se tu chovají už od dob Rožmberků, je povinnost.

Krásné a malebné Pardubice

Půvaby přírody nabízí i Pardubice. Tady je přímo ráj cyklistů, ostatně to si všimnete na každém kroku. Je tu hustá síť cyklistických tras ve městě i okolí, můžete se mrknout na Kunětickou horu, do Lázní Bohdaneč kolem rybníků. A mimochodem, jeden tip. Víte, že v Lázních Bohdaneč má městská policie americká auta? Na ně se určitě jeďte mrknout. Jinak v Pardubicích a okolí vás čeká asi 30 kilometrů samostatných stezek, ve městě je dalších 70 kilometrů cyklotras. Ubytování v Pardubicích se zkrátka vyplatí, pokud hledáte letní pobyty s bohatým vyžitím pro dospělé, děti, sportovce i kavárenské povaleče. Mrkněte na ubytování na Hotel.cz, kde je spousta nabídek penzionů a hotelů na jednom místě.

Komerční sdělení. Fotka od free stock photos from www.picjumbo.com z Pixabay