Vydavatelství TYMPANUM má další vinyl!

16.11.2023
Hororové básničky zabydlené podivnými příšerami a bizarními představami, slovními hříčkami a nečekanými pointami jsou knižním debutem Tomáše Peřiny, autora s velkou imaginací.

Nepřipomínají vám tyhle verše svět Tima Burtona? Svět, který je zabydlen podivnými příšerami a bizarními představami, je blízký i českému autorovi Tomáši Peřinovi, jehož imaginace rozbuší nejedno okoralé srdce. Třicet hororových básniček zaujme strašidelnými tématy i humorem, slovními hříčkami i nečekanými pointami. Hravý čtenář ocení proměnu nevinné Červené Karkulky v ukrutnou Rudou Karkuli či oživlou halloweenskou dýni. A co teprve jelito, která z vás udělá bezduché zombie!

Proto nechoďte v noci do sluje, grizzly tam ze sna roluje.

Tomáš Peřina (1980)

S příšerami, o kterých píše, má společné to, že se zjevuje jenom velmi výjimečně a dává přednost tichému životu v Příšeří. Přesto se odhodlal poslat do nakladatelství své básničky, které se staly nejrychleji přijatým rukopisem. Od přečtení prvního verše k rozhodnutí knihu vydat uplynulo jen 46 minut! Tomáš Peřina píše od puberty, první knihy se ale dočkal až po čtyřicítce. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka, kde vystudoval textařinu. Má rád Tima Burtona a Jona Kenna Mortensena.

Karel Dobrý (1969)

Český divadelní, filmový a televizní herec, často spolupracuje se zahraničními produkcemi. Absolvoval jeden semestr na Vysoké škole ekonomické, poté odešel na DAMU, kterou nedokončil. Získal angažmá v Divadelním spolku Kašpar, poté působil deset let v Divadle Na zábradlí (1993–2002). Od roku 2014 do roku 2017 byl členem pražského Národního divadla. Za roli v inscenaci Den opričnika získal v roce 2013 Cenu Alfréda Radoka. Za roli barona Cause ve filmu Hastrman byl oceněn Českým lvem. Výrazné byly jeho role ve snímcích Kytice či Pramen života. Prosadil se i v zahraničních filmech jako Mission Impossible, Duna, Děti Duny, úspěch mu přinesla i role kardinála Colonny v televizním seriálu Borgia. Mluví plynně rusky, německy, anglicky. Díky několika letům, které v dětství strávil v Sýrii, zvládá v arabštině násobilku a pár nadávek.

Nezkrácená verze na 1 LP | Celková délka 37 minut 24 sekund.

Nahrávka vznikla podle knihy Tomáše Peřiny Tam uvnitř něco je vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Copyright © Tomáš Peřina, 2023. Čte Karel Dobrý. Režie, hudba a mastering Ivan Acher.

Zdroj textu a fotografie: TZ Tympanum audioknihy