Vybíráte zrovna jméno pro novorozence? Poradíme vám, podle čeho se řídit

03.03.2024

Udělení nového jména je opravdu neopakovatelný okamžik, který nesmíte podcenit. Přece jen se bavíme o oslovení, které budete používat po zbytek svého života. Jednotlivé varianty mají svůj specifický význam i historický kontext. Podle čeho se řídit?

Hlídejte si význam jmen

Určitě chcete, aby vaše ratolest splňovala určité povahové rysy. V takovém případě mějte na paměti, že jednotlivá jména mají svůj historický význam, který na kýžené rysy poukazuje. Pojďme si uvést několik příkladů:

  • Gabriela pochází z hebrejského jazyka. Toto jméno se proslavilo hlavně díky archandělovi Gabrielovi. Dá se přeložit jako "Bůh je silný".

  • Filip má své kořeny v řečtině. V překladu znamená "milovník koní". Zároveň se stal symbolem ušlechtilosti a bohatství.

Podobným způsobem bychom mohli rozebrat úplně všechna klasická česká jména. Z toho důvodu se nejdříve pořádně zorientujte v problematice jmen, přečtěte si o jejich významu, a až poté vybírejte.

Jak oslavit nové jméno?

Rozhodli jste se pro konkrétní oslovení? Paráda! V tom případě vám stačí už jen tuto událost oslavit. Nezapomeňte ani na smysluplný dar pro nový přírůstek do rodiny. Jaký?

Rozhodně si nenechte ujít jedinečný zlatý dukát, na němž bude vyryté jméno a příjmení oslavence. Takový předmět vám vyrobí známá Pražská mincovna, a to konkrétně skrz webové stránky ceska-jmena.cz. Ty najdete pod vloženým odkazem. V jejich prostředí stačí naklikat jméno/příjmení a objednat.

Bavíme se o ryzím zlatu s 23,66 karáty s hmotností 3,49 gramů. Medaile má průměr 20 milimetrů a je obalená v průhledném blistru, který funguje jako její ochrana. Vše je následně položené do elegantní dárkové krabičky. Nemusíte se ničeho obávat – součástí objednávky je samozřejmě i český punc a certifikát pravosti.

komerční sdělení