Vybavení fitness. Jak správně vybrat posilovací lavice?

14.01.2023
Fitness musí nabídnout více než pouhé domácí cvičení. Profesionální stroje však musí být kvalitní nejen z hlediska efektivity, ale i bezpečnosti. Jak by měla vypadat vysoce kvalitní posilovací lavice?

Vysoce kvalitní posilovací lavice – výběr

K čemu slouží posilovací lavice? Jistě víte, že je několik druhů. Rovné fitness lavice slouží k položení těla, kdy posléze provádíte jednodušší cviky jako posilování s činkami, kettlebelly, přítahy, tlaky atd. Pak existují polohovací lavice. Tento pomocník je již větší oporou při náročnějších aktivitách, jako jsou praktiky s velkou činkou. Existují však i vysoce kvalitní posilovací lavice přímo sestavené pro trénink určité části těla. Například StrongGear GHD je profesionální tréninkový stroj, s nímž lze skvěle posílit svalstvo posturálního řetězce a břišního svalstva. Komplexně zapojíte sféru zádových, břišních i hýžďových svalů z úhlů a pozic, takže se vaše tělo bude komplexně rozvíjet. Nejde však pouze o posilování oblastí na těle, které chcete mít vyrýsované. Abyste mohli komplexně trénovat jednu skupinu svalů, musí vám být oporou jiná. Například pro břišní svalstvo je zapotřebí mít v kondici to zádové, aby vaše tělo cviky zvládlo. Proto nezapomínejte i na stroje s rehabilitačním efektem. Samotnou skupinou jsou pak závodní bench lavice, které umožňují trénovat s činkami o hmotnostech přesahujících i 300 kilogramů. A opomenout nelze ani speciální lavice. Mezi ně patří ta určená pro trénink hip thrust. Na speciálně upravené lavici je trénink určitě bezpečnější než na klasické rovné.

Posilovací lavice – co musí splňovat?

Lavice musí být určitě stabilní od základny až po opěrky. Polstrování by mělo být komfortní, místa pro úchopy pevná. Nastavitelné opěrky jen vylepšují pohodlí, volitelné polohování zase nabízí flexibilitu v provádění cviků. Samozřejmě je podstatné, aby lavice měla pevnou základnu, nesmí se převrhnout. Pro bench lavice je podstatné, aby měly vysokou nosnost kvůli činkám přesahujícím i stovky kilogramů.

Komerční sdělení. Fotka od Pexels z Pixabay