Všichni milovníci čokolády jsou vítáni aneb nový Wonka právě dorazil do kin

13.12.2023
Mléčná, hořká, bílá, s nugátem či slaným karamelem? Čokoláda po které se budete vznášet v oblacích? Na jakoukoli pomyslíte, takovou a ještě mnoho dalších najdete v novém filmu Wonka. Pestrobarevný svět plný kouzel, zpěvu, splněných snů a přátelství právě přichází do kin. Filmový příběh Willyho Wonky je přesně to pravé, jak se na chvíli odreagovat a zapomenout na vánoční shon a stres. To jistě proletělo hlavou i známým českým tvářím, kterých se na premiéře v pražském IMAX sešlo více než požehnaně.

Mezi prvními se objevila mladá herečka Michaela Pecháčková, která dorazila se svou kamarádkou. Vůbec poprvé se na kino premiéře ukázal mladý olympionik a šermíř Alexander Choupenitch, který přišel se svou krásnou přítelkyní. Po boku kontroverzní hráčky pokeru Barbory Mlejnkové přišla její přítelkyně influencerka a modelka Veronica Biasiol. Téměř jako novomanželé se ve společnosti ukázali Bety Minaříková a Vojtěch Urban, kteří se dali dohromady v loňské řadě reality show MasterChef Česko. Podobní jako vejce vejci, extravagantní sourozenecké duo Radka a Adam Pavlovčinovi také zapózovali na červeném koberci. Zpěvák Michal Dvořák dorazil s celou rodinou a do sálu tak vyprovodil doslova bandu dětí. Až z Ostravy se na premiéru přijel podívat mladý nadějný herec Jakub Burýšek. Svými drahými polovičkami se pochlubili herec Oskar Hes, který přišel se svou přítelkyní a zpěvák Peter Pecha, který dorazil ruku v ruce s svou manželkou Kateřinou Pechovou. Mezi dalšími si přišla kouzelnou atmosféru filmu užít i Vlastina Svátková se synem, dabérka Miriam Chytilová nebo třeba moderátor Petr Vojnar.

Prvního představitele záhadného génia a milovníka čokolády Willyho Wonky jsme mohli spatřit již v roce 1971, kde jej ve filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna ztvárnil Gene Wilder. Kultovní postava se však do paměti lidí vryla až v roce 2005 s filmem Karlík a továrna na čokoládu jejíž režisérem byl Tim Burton. Tváří Willyho Wonky se tak pro většinu populace stal neodmyslitelně Johnny Depp. Nyní nás však režisér Paul King (Paddington, Paddington 2) přenese do doby dávno před tím, než slavná továrna na čokoládu vůbec vznikla a poodhalí tak zase kousek z tajemného života čokoládového génia. "Wonkovu štafetu" na plátnech kin právě přebírá mladá stoupající hvězda Timothée Chalamet, který si jistě divácké srdce získá stejně jako představitelé Wonky před ním.

Cinema City uvádí film Wonka v klasickém formátu 2D, 3D ale i ve speciálních formátech, které jsou 4DX, IMAX a VIP Chodov. Vstupenky a více informací naleznete na www.cinemacity.cz nebo v aplikaci Cinema City, která je dostupná v App Storu i na Google Play.  

Zdroj textu, fotografie a videa: TZ Presscode, YouTube