Vertikální žaluzie excelují především v kancelářských a komerčních prostorách, skvěle však mohou posloužit i doma

08.08.2021
V souvislosti s vnitřní stínící technikou, která je k vidění především v kancelářích a komerčních prostorách, se většině lidí okamžitě vybaví vertikální žaluzie.

V domácnostech tak rozšířené nejsou, přesněji si je pořizujeme spíše sporadicky. Což ovšem neznamená, že se do bytu či domu vyloženě nehodí. V případě vhodného umístění mohou naopak posloužit ještě o něco lépe než ostatní druhy stínění. Ale vše pěkně popořádku.

Variabilní ochrana před sluncem nejen na pracovišti

Vertikální žaluzie se nestaly stálicí kancelářských a komerčních prostorů shodou náhod. Nabízí vše, co od stínění na daných místech potřebujete – dostatečnou variabilitu, jednoduchou údržbu, a navíc cenovou dostupnost.

Z hlediska funkčnosti jsou vertikální žaluzie uzpůsobeny k jednoduchému ovládání a zároveň efektivnímu stínění. Lamely lze libovolně naklánět a podle potřeby regulovat intenzitu denního světla tak, aby se v místnosti dobře pracovalo a nedocházelo k rušivým odleskům slunečních paprsků na monitorech.

Nabídka barev je široká a vždy lze zvolit variantu, která odpovídá požadavkům na stínění daného místa takříkajíc na míru. V prostorách komerčního charakteru je obvykle kladen důraz na přítomnost nehořlavých materiálů – a vertikální žaluzie mohou samozřejmě plně vyhovovat i v toto směru. Ve srovnání s látkami, které po dodatečné impregnaci ztrácí úroveň nehořlavosti, jsou lamely z nehořlavé tkaniny řádově lepší.

Všechny uvedené vlastnosti, tedy bohatý výběr látek, plynulá regulace světla a uplatnění na velkých prosklených plochách, dělají z vertikálních žaluzií jasnou volbu. Ale jak je to v domácnostech – hodí se také do bytů a domů?

Znamenitá volba i v domácím prostředí

Odpověď na výše položenou otázku zní "ano" – vertikální žaluzie mohou být více než rozumným řešením do bytu či domu. Své místo naleznou především tam, kde je zapotřebí zaclonit větší plochu, a to bez ohledu na její tvar. Používají se také k zastínění balkonů a lodžií.

Díky nepřebernému množství látek mohou mít milovníci interiérového designu úsměv na rtech – sladit lamely s ostatními prvky v místnosti je více než snadné. A protože jsou viditelné i zvenčí (stejně jako horizontální žaluzie a rolety), utváří příjemný dojem z bydlení i pro kolemjdoucí.

Jak je to s údržbou?

Pravidelnému čištění vertikálních žaluzií se sice nevyhnete, ale nemusíte mít strach – nejde o nijak náročný proces, který byste nezvládli nebo vám zabral příliš mnoho drahocenného času. V podstatě se totiž stačí chopit vysavače, nasadit nejužší hubici, utlumit výkon a postupně "projet" všechny lamely (nezapomeňte si je přidržovat), dokud z nich nezmizí nános prachu.

V případě lehčího znečištění sice s vysavačem nepochodíte, ale s navlhčeným hadříkem (použijte vodu s obyčejným saponátem) dáte věci zaručeně do pořádku. Větší znečištění, se kterým si neporadíte vlastními silami, můžete svěřit odborníkům. Firmy, které se zabývají čištěním a úklidem, si s takovým úkolem poradí raz dva.

O něco horší je situace, kdy lamely zežloutnou kvůli ustavičnému kouři. S tím už nic nenadělá ani kovaný profesionál. Budete je muset vyměnit, nebo se smířit s tím, že už nikdy nebudu vypadat jako nové. Proto je lepší doma nekouřit

Kde se po "vertikálkách" poohlédnout?

Kvalitní vertikální žaluzie z produkce renomovaného českého výrobce najdete v e-shopu Labona.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám ochotně poradí s výběrem a doporučí vhodnou variantu na míru vaší domácnosti či kanceláře.

Komerční sdělení.