V létě vyjde nový psychologický román Dej mi pokoj brněnské spisovatelky Petry Štarkové

29.05.2024

Brněnská psycholožka a autorka knih pro děti Petra Štarková vydává svou nejnovější knihu Dej mi pokoj, která čerpá inspiraci z její psychologické praxe. Kniha bude k dispozici od 25. 07. 2024 ve všech knihkupectvích.

Tento společenský román sleduje osudy šesti hlavních postav - lidí ve věku kolem třiceti let - kteří se ne zcela dobrovolně vracejí do svých dětských pokojů a doufají, že to bude jen dočasně. Každá postava se vyrovnává se svými vlastními démony – např. domácím násilím, sexuálními deviacemi nebo fyzickým handicapem. Ačkoli se jedná o těžká témata, autorka je zpracovává citlivě a s respektem ke skutečným lidským osudům, které ji inspirovaly​.

Klíčové informace:

  • Skutečné příběhy: Inspirace z reálných osudů dodává příběhům hloubku a autenticitu. Každá postava je složena z několika předobrazů.
  • Odborné zázemí: Autorka je psycholožka, s podobnými lidmi pracuje. Zpracovává i soudně-znalecké posudky v oblasti domácího násilí.
  • Propletené vztahy mezi hlavními postavami.
  • Změna žánru: Doposud dětská autorka vydává první knihu pro dospělé.
  • Dynamika a napětí: Kniha je částečně napsána pomocí diktovacího programu, což jí dodává dynamiku a akčnost.
  • Optimizmus a humor: I přes vážná témata kniha obsahuje i humor a optimizmus, což je pro tvorbu autorky typické.

Jedním z příběhů je například osud mladé ženy, která uniká z toxického vztahu a snaží se najít svou cestu k lepšímu životu. Další postavou je mladý muž s fyzickým handicapem, který se pokouší začít znova žít běžný život. Každý příběh je nejen o boji a překonávání překážek, rezignaci a lidských chybách, ale také o naději a síle mezilidských vztahů.

Odkaz pro předobjednání knihy: https://www.luxor.cz/v/2043513/dej-mi-pokoj

Zdroj textu a fotografie: TZ Petra Štarková