Umělá inteligence. Využijte její výhody!

09.06.2023
Moderní technologie a umělá inteligence hrají čím dál větší roli v mnoha odvětvích. Někdo ji vítá, že mu ulehčí práci, jiný se obává, že o zaměstnání kvůli této technologii přijde.

Nemusíte se bát, že by nás umělá inteligence (anglicky Artificial Intelligence, tedy AI) válcovala. Naopak si najděte její přednosti.

Umělá inteligence – jak ji využít?

Výhodou umělé inteligence je skutečnost, že se do programů nastaví vzorce, podle kterých bude tato technologie pracovat. Prakticky neuhne ze zadání, to se může stát jedině při poškození systému. Zatímco lidský faktor může selhat, pokud je člověk unavený nebo nebude mít svůj den, AI tohle neudělá, zkrátka jede jako stroj podle zadání. Jenže pak je tu kreativní sféra, kdy třeba náš mozek musí něco sám od sebe vymyslet, být tvůrčí. Týkat se to může psaní, a jak jistě víte, i umělá inteligence již umí vytvořit texty. Jazykové modely strojového učení AI jsou dnes velmi propracované, díky nim vznikají kvalitní texty. Tak jako my si rozšiřujeme slovní zásobu, stroj může dělat to samé. Díky práci s daty, SEO atp. umí AI vytvořit například marketingové texty (např. letáky, různé nabídky, tiskové zprávy atd.), je ale pravda, že specifický jazyk knižních autorů ještě tak zcela nepojme. Netvrdíme, že by AI neuměla napsat knihu, ale požitek z tohoto psaného umění je jiný, než když čtete ryze informativní text.

Výhody AI

Pokud chcete využít umělou inteligenci, potřebujete specializovaný hardware a software pro psaní a trénování algoritmů strojového učení. AI umí být i interaktivní. Jistě jste se již setkali s chatboty, které s vámi komunikují jako se zákazníkem a pomohou vám rychleji vyřešit problém, jelikož mají ve svém sytému nahranou spoustu potenciálních potíží. Například chat s umělou inteligencí Deeply umí komunikovat na jakékoli téma. Jestli tedy sháníte někoho, kdo vám pomůže s nástroji umělé inteligence, pak se podívejte právě sem.

Komerční sdělení. Fotka od Gerd Altmann z Pixabay