Transplantace vlasů u žen dávno není tabu

24.10.2022
Krásné vlasy jsou důležitým prvkem ženské osobnosti.

Když se nad tím zamyslíme, pak je transplantace vlasů u žen počin z říše snů. Krásné vlasy jsou důležitým prvkem ženské osobnosti. Většina dívek a dam věnuje každý den jejich úpravě a stylingu spoustu času. Proto je svým způsobem až zdrcující, když náhle nejsou. Transplantace nabízí postiženým ženám trvalou pomoc. Díky modernímu "naroubování" vlasů jsou zdravé vlasy transplantovány do bezvlasých míst. Metoda je po mnoho let vyzkoušena a její úspěch je vědecky prokázán. A nezapomeňme. U žen mohou být vlasy implantovány nejen na hlavě, ale také na obočí a řasy.

Ztráta vlasů je citelná rána

Ztráta vlasů je pro mnoho žen velkou psychickou zátěží. Zatímco u muže je ztráta vlasů považována za normální, pro mnoho žen představuje velkou psychickou zátěž. Člověk si často uvědomí důležitost vlasů, až když zešednou a ztenčí se nebo vypadnou. Zejména ženy, které jsou postiženy mnohem méně často než muži, trpí vypadáváním vlasů o to více – právě proto, že se u nich vyskytuje jen zřídka a o to častěji přitahují pozornost. Trpí nejen jejich atraktivita, ale i sebevědomí ustupuje pocitům studu, nejistoty, sebelítosti a zoufalství.

Důvody ztráty vlasů mohou být různé:

  • sahají od dědičného vypadávání vlasů (androgenetická alopecie),
  • přes léky a hormonální spouštěče,
  • až po ztrátu, kterou si sami způsobili kvůli příliš pevně svázaným copánkům.

V každém případě je ztráta vlasů drastickou událostí.

Dlouhé plné vlasy jsou stále považovány za výraz rozkvetlé ženskosti. A vědecké studie ukazují, že účes je jedním z nejdůležitějších klíčových podnětů, které utvářejí první dojem. Dobrý účes je víc než jen styling, dodává sebevědomí a suverenitu. Je proto uklidňující vědět, že transplantace vlasů může přinést velmi dobré výsledky i u žen.

Nenechte vydělávat šarlatány

Protože mnoho z postižených stále neví, že moderní transplantace vlasů jim může pomoci nechat své vlastní vlasy opět přirozeně růst, snaží se nejprve skrýt své řídnoucí vlasy pomocí nových účesů, popřípadě příčesků a paruk. Ty ovšem přirozený porost nemohou nikdy plně zastoupit. Mnoho žen trpce doplácí na své bolestivé zkušenosti s takzvanými zázračnými léky na větší růst vlasů, protože tyto produkty jsou často drahé, ale nesplňují to, co slibují. To často vede k ještě větší frustraci postižených. Každá zklamaná naděje je ranou do vašeho vlastního sebevědomí, situace se zdá čím dál beznadějnější.

Sázka na jistotu

V případě zájmu o transplantaci vlasů je prvním krokem podrobná konzultace se specializovaným lékařem. Chápe se jako individuální poradenství zohledňující konkrétní klientčin stav. Je možné také využít možnosti požádat o snímky provedených ošetření před a po, aby bylo zřejmé, jak budou transplantované vlasy vypadat poté, například. zda zcela pokryjí vysoké čelo.

Nejdůležitějším rozhodnutím před zákrokem je výběr metody. Většina žen volí FUT (transplantaci folikulárních jednotek). Potřebné dárcovské vlasy se odeberou z pruhu kůže, který se odstraní ze zadní části hlavy po lokální anestezii. Tato oblast je klíčová, protože vlasy tam rostou ve folikulech, jejichž receptory nereagují na hormony odpovědné za vypadávání vlasů. Transplantované vlasy tak zůstávají aktivní po celý život. Před tím, než odborný tým zahájí implantaci, jsou vlasy seskupeny a roztříděny v živném roztoku. Jemné chloupky jsou později použity jednotlivě v přední části vlasové linie a ty, které jsou vhodné pro hustý růst, dále po hlavě.

Vypadá to jako mravenčí práce a to také skutečně je. Nicméně se dá zvládnout za jeden den, přičemž výsledky jsou permanentní.

Napadá vás nějaký důvod, proč transplantaci vlasů nezkusit?

Komerční sdělení.