Top sportovní hry na PS4: Co nového přinesly NHL a FIFA 21?

03.05.2021
Jak si zpříjemnit čekání na PS5, které je stále nedostatkovým zbožím? Jednoduchá rada zní: oprašte čtvrtou generaci a zahrajte si některý z nej titulů. No a pokud vás už nebaví masakrování oponentů v Csku, zasportujte si.

Mezi nejpovedenější sportovní záležitosti patří fenomenální duo NHL a FIFA od EA Sports. Doposud poslední ročníky vyšly v říjnu loňského roku, takže ještě stále voní novotou. Proč byste jim měli dát šanci?

NHL 21

Od doby, kdy byla vydána vůbec první hra této legendární série, uplynulo neuvěřitelných třicet let. První díl nesl název EA Hockey, protože v Evropě nedostal licenci. A zahrát si ho šlo pouze na PC – PlayStation se dostal na trh až o tři roky později. Současná NHL 21 je od prvopočátků digitálního hokeje od EA Sports miliony světelných let daleko a nabízí úžasnou vizuální podívanou, ze které není snadné spustit oči.

V některých recenzích se o NHL 21 na PS4 píše jako o "zbytečné" hře, protože oproti předchozím ročníkům nenabízí převratné novinky. Ale ruku na srdce – není jednoduché vylepšovat něco, co bylo již dávno dotaženo k dokonalosti. Přesto se můžete těšit na nejlepší hokej, který si lze na konzoli zahrát, aktuální soupisky a perfektně vyladěný režim Be a Pro. Čeká vás spousta individuálních úkolů souvisejících s děním okolo zápasů – a právě to jim dodává na atmosféře. Pokud jste předchozí ročníky míjeli obloukem, napravte to a do jednadvacítky investujte.

FIFA 21

Vzpomínáte si na FIFU s přívlastkem 20? Psalo se o ní jako o pomalé a příliš defenzivní. Pravdou je, že z hlediska hratelnosti tato jinak vynikající sportovní hra a pro mnohé top fotbal na PS4 pokulhávala. Nejnovější ročník sliboval velkou změnu. Dorazila?

Na první pohled je FIFA 21 velmi podobná starší sestře (řeč je stále o FIFĚ 20), ale jakmile zabřednete do herní vřavy, okamžitě pocítíte, že se defenzivním fotbalem je konec. Jednadvacítka je jedna velká přestřelka a o bránění je v ní poměrně komplikované. O efektivní úniky není nouze a obránců nezbývá než nevěřícně koukat, jak se jim jejich úkoly vymyká z rukou. Díky nebo spíše kvůli tomu však FIFA působí poněkud arkádově.

Co se týče novinek, nelze nezmínit režim tvrdé konkurence. Jakmile počítač nasbírá dostatek hvězdiček na triky, pořádně vám zatopí – použije veškeré možné prostředky, aby vás porazil. Napodobuje styl profi esportových hráčů a nebere si servítky. Slibované inovace kolizního systému se ovšem nedostavily (anebo jen nejsou znát).

Z hlediska audiovizuálního zpracování je FIFA 21 na PS4 srovnatelná s televizním přenosem. Animace hráčů jsou špičkové a hra vypadá k světu jako nikdy. Když k tomu připočítáte skandování tribun, vylepšen ou Voltu a několik dalších milých novinek, dostanete skvělou ofenzivní čutanou.

Obě sportovní hry na PS4 zakoupíte v e-shopu prokonzole.cz.

Komerční sdělení. Fotka od InspiredImages z Pixabay