Tipy, jak si snadno vybrat ty nejlepší nástěnné hodiny do libovolné místnosti

20.10.2022
Nástěnné hodiny mohou být dominantou celé místnosti nebo naopak pouhým jejím doplňkem. Záleží pouze na vás. Ať už se rozhodnete hodinám na zdi přiřadit libovolné postavení v interiéru, přinášíme vám několik doporučení a tipů, na co byste při jejich výběru neměli zapomínat.

Dvakrát měř a jednou nástěnné hodiny věš

Důležitou činností, když vybíráte vhodné nástěnné hodiny, je být důkladní při měření volného prostoru na zdi. Kromě toho je také dobré mít jasnou představu o tom, jak velké hodiny si vlastně přejete. Výběr vhodných hodin tak totiž bude mnohem jednodušší. Pokud si vše dopředu naměříte, nebudete při věšení hodin na stěnu nepříjemně překvapeni tím, že jsou hodiny příliš velké nebo naopak příliš malé.

Do každé místnosti se hodí jiné hodiny

Toužíte si pořídit nástěnné hodiny do více místností v domácnosti? Rozhodně se za každou cenou nedržte jednoho společného stylu pro všechny pokoje a vždy výběr hodin přizpůsobte místnosti, kterou budou zdobit. Dětské hodiny musí být kupříkladu veselé a mít velké a snadno čitelné číslice. Na druhou stranu do obývacího pokoje si můžete pořídit designové hodiny bez číslic a vsadit i na extravagantní tvary a provedení.

Co když vás rozčiluje tikání hodin?

Při výběru vhodných hodin nezapomínejte ani na jejich hlučnost. Do ložnice si proto vždy vybírejte hodiny co nejtišší, aby vás nerušili během spánku. Jestliže patříte k lidem, které ruší tikání hodin i při běžných činnostech a víte, že by vás neustále tikání rozčilovalo, pořiďte si nástěnné hodiny s tichým chodem, případně vsaďte na hodiny digitální, co netikají vůbec. Nepodceňujte výběr nástěnných hodin a neberte ty první, které vám přijdou pod ruku. Důkladně zvažte, kam je pověsíte, jak si přejete, aby byly veliké a zamyslete se také nad tím, zda vám tikání hodin nejde na nervy.

Zpracovala: Andrea Ježková

Komerční sdělení. Zdroj obrázku: Africa studio / Shutterstock