Studium na VŠ vás nemusí připravit o praxi

25.04.2024

Mít vysokoškolský titul je při hledání práce určitě výhodou. Firmy ale chtějí vidět praxi, a tak jsou ve značné výhodě častokrát naopak ti, co pracovali. Nešlo by to nějak skloubit? Šlo. Jen si musíte vybrat správnou školu.

Většina českých vysokých škol na praxi příliš nedbá. Do svých studentů nalívají spoustu teoretických znalostí, praxe pak chybí. Panevropská univerzita na to jde jinak. Dbá na praktické zkušenosti, a především se snaží své studenty připravovat na pracovní trh, který je čeká.

Lákavé studijní obory s dobrým uplatněním

Panevropská univerzita je složena ze dvou fakult – Vysoké školy obchodní (VŠO) a Vysoké školy podnikání a práva (VŠPP). Tímto spojením vznikl mix naprosto unikátních oborů pro bakalářské studium, magisterské, a dokonce i doktorské. V nabídce je jak prezenční, tak kombinované studium. Studovat se dá v češtině a nechybí ani pár programů v angličtině.

Obory jsou postavené tak, aby jejich absolventi měli dobré uplatnění na trhu práce. Škola se snaží předpovídat, po čem bude poptávka a jaké budou požadavky pracovního trhu. Přesně na to své studenty připravuje.

Pojďte třeba na Bezpečnostní studia

Jedním z lákavých bakalářských programů, které nenajdete jen tak někde, jsou Bezpečnostní studia. Je to atraktivní obor, který získává na důležitosti. Pokrývá kyberkriminalitu, bezpečnost EU, trestní právo i pořádkové činnosti policie. Možnosti uplatnění jsou opravdu široké, záleží na tom, kam se dál člověk směřuje ve svém magisterském studiu.

Co může absolvent tohoto programu dělat? Třeba bezpečnostního analytika, konzultanta v oblasti bezpečnostního a krizového managementu nebo vedoucího neziskové organizace se specializací na oblast bezpečnosti. To všechno jsou povolání, která rozhodně nenahradí žádná AI.

Příklady dalších lákavých studijních oborů, s nimiž se na trhu práce neztratíte, najdete přímo na webu univerzity.

komerční sdělení